18/08/2025
Poveste despre Festivalul Micilor, Editia 1.
Buna, sunt Ionela Andreca si impreuna cu partenerul meu de “crima”, Ghita Andreca am avut o idee geniala intr-o dimineata pe terasa la cafea.
“Hai, facem noi un Festival?”😂😂😂
Si de aici a plecat totul!
Impreuna facem Echipa ideala atata acasa cat si la munca!
Da, am gandit un featival, l-am infiintat l-am pus pe picioare, insa clar NU noi l-am creeat!
Oamenii astia de mai jos l-au creeat! Ei l-au ridicat si l-au dus la bun sfarsit.
Ce am fi fost noi noi fara ei? Clar, Nu exista festival daca nu aveam cea mai sudata ECHIPA pe care ne laudam sa o avem!
E greu sa te mobilizezi sa lucrezi de la zero 30 de inși intr-un mediu total nou! Avand in vedere ca sunt din echipe, pozitii, domenii diferite: vanzatoare, carmangieri, soferi, ospatari, ajutori de bucatari, birou, conta, copii!
Nu este usor sa te obisnuiesti cu mai putini, daramite cu atatia oameni! Da, toti cei de aici din poze se pot numi OAMENI si nu persoane!
Cum denumesc eu o ECHIPA? Ei bine, cand zic Echipa zic Pensiunea Ghita si definesc tot.
Sa nu va ganditi ca e totul roz la noi, dar toate chestiile bune sau mai putin bune, momentele de diferite scapari sunt toate constructive la noi.
Cand muncim, muncim toti, dar si cand ne petrecem, tot toti o facem.
Suntem privilegiati cu asa grup mare de angajati, peste 60 la momentul actual, care indiferent de circumstante, sunt aici, mereu si sigur!
ECHIPA, sa traiti: Festivalul asta a depasit totul datorita Voua! Voi l-ati creat!
🥳🥳🥳🥳