14/06/2026
ROCKOWA ŻÓRAWINA 2026 🎸⚡
Za nami kolejna edycja Rockowa Żórawina - miał to być piękny dzień pełen rockowych emocji. I taki właśnie był - choć potoczył się zupełnie inaczej, niż wszyscy zakładaliśmy.
Festiwal rozpoczął zespół Intruzi z Jawora, który od pierwszych dźwięków skutecznie rozgrzał publiczność. Następnie na scenie pojawił się SIN, serwując solidną dawkę mocnego, rockowego grania. Po nich wystąpił charyzmatyczny Damian Ukeje, dając koncert, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
Po występie Damiana publiczność miała okazję usłyszeć jeszcze fantastyczne gitarowe solówki w wykonaniu Stanley - gitarzysta.
I wtedy wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał...
Kilka minut później niebo nad Żórawiną gwałtownie pociemniało. W mgnieniu oka nadciągnęła burza, a ulewny deszcz zalał scenę.
W tej sytuacji, mimo podjętych prób, dalsze kontynuowanie wydarzenia na scenie plenerowej nie było możliwe.
Naszym najważniejszym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, dlatego natychmiast uruchomiliśmy procedurę ewakuacji i udostępniliśmy wszystkim schronienie w sali gimnastycznej.
I właśnie wtedy wydarzyło się coś naprawdę niezwykłego.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i otwartości zespołu Wojtka Cugowskiego udało się zorganizować wyjątkowy, kameralny koncert w sali gimnastycznej. Na improwizowanym sprzęcie muzycy stworzyli niesamowitą atmosferę i podarowali publiczności emocje, których nie sposób zaplanować.
To jednak nie był koniec niespodzianek. Bez pożegnania nie odjechał również Arkadiusz Jakubik wraz z zespołem Dr Misio. Specjalnie dla zgromadzonych wykonał premierowo akustyczny utwór, który dosłownie porwał publiczność. To był moment absolutnie wyjątkowy.
Już dziś możemy powiedzieć jedno – koncert Dr Misio z pewnością zorganizujemy w GCK w niedalekiej przyszłości!
Choć pogoda pokrzyżowała nasze plany, wspólnie pokazaliśmy, że prawdziwego rockowego ducha nie zatrzyma żadna burza.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za spokój, wyrozumiałość i fantastyczną atmosferę. Dziękujemy artystom za serce, profesjonalizm oraz gotowość do działania w tak wyjątkowych okolicznościach.
Dziękujemy bardzo Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Żórawinie, a także Pani Iwonie i Asi za ogromne wsparcie, zaangażowanie i pomoc w organizacji działań w tak niecodziennej sytuacji.
Dziękujemy również OSP Żórawina za nieocenioną pomoc, sprawne działania i wsparcie, dzięki którym mogliśmy zadbać o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.
Dziękujemy również naszym sponsorom HD-Print - drukarnia I reklama oraz PKO BANK POLSKI.
🤘 Rock żyje. A w sobotę udowodnili to wyjątkowi ludzie, których mieliśmy zaszczyt gościć podczas Rockowej Żórawiny. 🤘