Koło Gospodyń Wiejskich „Rogowianki" w Rogowie

Koło Gospodyń Wiejskich „Rogowianki" w Rogowie KGW ROGOWIANKI to zgrana drużyna chętnych do wspólnego działania

Pełnych spokoju, miłości i radości Świat Wielkanocnych Życzy KGW Rogowianki 🥚🐥
04/04/2026

Pełnych spokoju, miłości i radości Świat Wielkanocnych
Życzy KGW Rogowianki
🥚🐥

❤ GRAMY Z WOŚP! KOLEJNY RAZ DLA ZDROWYCH BRZUSZKÓW! ❤Działo się! Nasze Koło Gospodyń Wiejskich ROGOWIANKI z Rogowa po ra...
27/01/2026

❤ GRAMY Z WOŚP! KOLEJNY RAZ DLA ZDROWYCH BRZUSZKÓW! ❤

Działo się! Nasze Koło Gospodyń Wiejskich ROGOWIANKI z Rogowa po raz kolejny połączyło siły z Gminnym Sztabem WOŚP w Bulkowie! 🎸✨ W tym roku wspieraliśmy cel zbiórki: "Zdrowe brzuszki małych dzieci". 👶🩺

Wspólnie stworzyliśmy stoisko pełne magii i... tajemniczych torebek! 🛍🎁 Nasza zabawa "Poszukiwanie Czarnego Kota" okazała się prawdziwym hitem! 🐈‍⬛💎

Wśród dziesiątek torebek z niespodziankami ukryliśmy trzy wyjątkowe czarne koty:
🐈‍⬛ Jeden duży
🐈‍⬛ Dwa małe

Szczęśliwcy, którzy je odnaleźli, zdobyli fantastyczne vouchery do sklepu wielobranżowego Pani Małgorzaty Fotek w Bulkowie! 🎫🛍 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – odwiedzali nas wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Każdy uśmiech i każde miłe zaskoczenie przy otwieraniu torebki było dla nas najpiękniejszą nagrodą. 😊🙌

DZIĘKUJEMY:
❤ Wszystkim odważnym, którzy próbowali swojego szczęścia.
❤ Pani Małgorzacie Fotek za wsparcie naszej akcji nagrodami. 💐
❤ Każdej osobie, która zaangażowała się w organizację stoiska.
❤ I przede wszystkim WAM – za każde wrzucone „piątaki” i „stówki” do naszej puszki! 💰💖

To wspaniałe uczucie móc kolejny raz dołożyć cegiełkę do tak szczytnego celu. Macie wielkie serca! Do zobaczenia za rok! 🖐✨

💚 Kartka dla Seniora – dobro, które wraca 💚Jako KGW ROGOWIANKI z ogromną radością wzięłyśmy udział w akcji „Kartka dla S...
30/12/2025

💚 Kartka dla Seniora – dobro, które wraca 💚

Jako KGW ROGOWIANKI z ogromną radością wzięłyśmy udział w akcji „Kartka dla Seniora” 📝💌, prowadzonej przez Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem 🤝💚, która odbyła się 17 grudnia 📅✨.

Wspólnie z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie, którzy z wielkim sercem ❤️ uszyli piękne, mięciutkie poduszki 🪡🧵, odwiedziłyśmy Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie🏡.

Kartki oraz poduszki zostały przekazane bezpośrednio w placówce🎁.
Te kartki sprawiły ogromną radość podopiecznym 😊✨, ale także nam – osobom, które je pisały 🤍. Było wzruszająco, ciepło i bardzo serdecznie.

💐 Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę piękną inicjatywę – pokazaliśmy, że dobre słowo, pamięć i drobny gest mają wielką moc 💞

Razem możemy więcej! 🌍🤗
💚

W sobote 15 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jubileuszu 10-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich Włóki...
17/11/2025

W sobote 15 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jubileuszu 10-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich Włóki. Było nam bardzo miło spędzić ten czas, porozmawiać i pointegrwać się z kołami z terenu naszej Gminy. Uroczystość była pełna pięknych podziękowań, ciepłych słów i wyjątkowej, serdecznej atmosfery. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy dalszych lat pełnych sukcesów! 🌸✨💚

Choć upłynęło już trochę czasu, wracamy wspomnieniami do wydarzenia, które odbyło się w dniach 6-10 października 2025 ro...
29/10/2025

Choć upłynęło już trochę czasu, wracamy wspomnieniami do wydarzenia, które odbyło się w dniach 6-10 października 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie pod nazwą „Tydzień Zdrowia” 🩺🍎, zorganizowanego przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich ROGOWIANKI w Rogowie 💚

Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Starosty Płockiego Pana Sylwestra Ziemkiewicza 🤝

Dzięki współpracy z Radą Rodziców, Wójtem Gminy Bulkowo – Gabrielem Graczykiem, dyrekcją szkoły oraz KGW z terenu naszej gminy, udało się połączyć uczniów, nauczycieli i rodziców 👩‍🏫👨‍👩‍👧‍👦 w dążeniu do wspólnego celu, jakim jest zdrowie pod każdym aspektem 🌿

„Tydzień Zdrowia” – to promocja zdrowego stylu życia, profilaktyka zdrowotna oraz edukacja 🧠💪

Przez cztery dni uczestnicy wydarzenia odkrywali, jak ważne jest dbanie o zdrowie, równowagę, relacje i dobre samopoczucie 🌞
Każdego dnia poruszany był inny aspekt zdrowia:
🏃‍♀️ zdrowie fizyczne
🧘‍♀️ zdrowie psychiczne
🥗 zdrowe odżywianie
🚭 profilaktyka uzależnień
🧼 higiena osobista

Odbyły się warsztaty, spotkania i rozmowy na temat czynników, które mają wpływ na nasze zdrowie ❤️

Serdecznie dziękujemy za udział i przeprowadzenie zajęć:
• p. Marzennie Orłowskiej – dzień sportu 🏃‍♀️
• p. Ewie Strzelczyk i p. Klaudii Joniak – dzień zdrowia psychicznego 💬
• p. Agnieszce Kisielewskiej-Żulawnik – zdrowe odżywianie 🥕
• p. Ewie Rembiewskiej – higiena osobista 🧴
• p. Małgorzacie Wyszyńskiej – specjalista ds. uzależnień 🚭

Drugim ważnym celem „Tygodnia Zdrowia” było wyremontowanie i doposażenie nowego pokoju psychologa i pedagoga szkolnego, który powstał dzięki dofinansowaniu: Gminy Bulkowo, Rady Rodziców oraz KGW ROGOWIANKI 🏫💚

10 października – w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 🌍🧠 – odbyło się uroczyste otwarcie Pokoju Psychologa, miejsca, w którym dzieci i młodzież będą mogły czuć się komfortowo, wspierać swój rozwój i emocjonalne bezpieczeństwo 💖✨

Dodatkową atrakcją tego dnia był 🌟:
• występ grupy OC z piosenką o zdrowiu „Dbaj o zdrowie” 🎵 przygotowaną przez p. Joannę Jarzębską,
• występ chóru szkolnego pod przewodnictwem p. Katarzyny Nowakowskiej 🎶,
• pokaz ćwiczeń grupy Fitness Kids Bulkowo 🏋️‍♀️ prowadzony przez p. Mateusza Łacińskiego i p. Elizę Zmysłowską – za co serdecznie dziękujemy 💪💚

Ogromne podziękowania kierujemy także do p. Bogusława Żuchowskiego, który fantastycznie poprowadził całe wydarzenie 🎤👏

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego tygodnia ❤️
Przede wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Bulkowo:
🌸 KGW Jagódki Nowe Łubki
🌸 KGW w Pilichówku
🌸 Koło Gospodyń Wiejskich – Włóki
🌸 KGW Marzenie
🌸 KGW Bulkowianki

Dziewczyny, jesteście WIELKIE! 💐💖

📣  Dziś, 26 sierpnia 2025 roku, uroczyście podpisaliśmy umowę na realizację projektu w ramach konkursu ,,Działaj lokalni...
26/08/2025

📣 Dziś, 26 sierpnia 2025 roku, uroczyście podpisaliśmy umowę na realizację projektu w ramach konkursu ,,Działaj lokalnie i ekologicznie z WWF " w powiecie płockim.

Koło Gospodyń Wiejskich ROGOWIANKI w Rogowie, wraz z grupą nieformalną Bulko-Rodzice oraz Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Bulkowie, realizują projekt pod nazwą "Eko-Strefa "🌱.

To już kolejny raz, kiedy otrzymaliśmy szansę na wprowadzenie w życie czegoś bardzo ważnego dla naszej lokalnej społeczności. 💚

Serdecznie dziękujemy Fundacji Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" z Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" na czele z Panią Prezes Iwoną Marczak oraz Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki, za wsparcie naszych działań i inwestycji.🙏

Efekty naszych prac pokażemy Wam już niedługo! ✨

🌾✨ Biesiada Dożynkowa – Włóki, 24 sierpnia 2025 ✨🌾W niedzielę w Włókach odbyła się piękna Biesiada Dożynkowa gminy Bulko...
26/08/2025

🌾✨ Biesiada Dożynkowa – Włóki, 24 sierpnia 2025 ✨🌾

W niedzielę w Włókach odbyła się piękna Biesiada Dożynkowa gminy Bulkowo 🎉. Organizatorami byli: Gmina Bulkowo, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie pod przewodnictwem ks. kanonika Andrzeja Konwerskiego oraz Koło Gospodyń Wiejskich Włóki na czele z przewodnicząca Panią Agatą Piegat.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony 🌽🥔🍎 i ciężką pracę rolników 🚜👨‍🌾.

Na Biesiadzie nie zabrakło stoisk Kół Gospodyń Wiejskich 🥮🍞🍯 i różnych organizacji. Choć nasze KGW ROGOWIANKI z Rogowa nie mogło być obecne osobiście, to i tak wzięłyśmy udział – ufundowałyśmy nagrody 🎁 dla najmłodszych uczestników zabaw i mini-meczów ⚽🤸‍♀️ prowadzonych przez Klub Sportowy Zjednoczeni Bulkowo.

Dzięki temu mogłyśmy dołożyć swoją małą cegiełkę do tego pięknego święta plonów 🌻🥳.

Serdeczne podziękowania dla Klubu Zjednoczeni Bulkowo za współpracę oraz dla wszystkich organizatorów za przygotowanie tak wspaniałej Biesiady! 💚

🌾✨ Dożynki Parafialne 2025 ✨🌾W niedzielę, 24 sierpnia 2025 roku, w naszej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łętowie świ...
26/08/2025

🌾✨ Dożynki Parafialne 2025 ✨🌾

W niedzielę, 24 sierpnia 2025 roku, w naszej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łętowie świętowaliśmy uroczystość dożynkową.

Święto rozpoczęła uroczysta Msza Święta o godz. 11:30, którą odprawił ksiądz proboszcz Tomasz Tomczak. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony i trud pracy ludzkich rąk.

🌾 W tym roku wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Mąkolina, a dary ołtarza procesyjnie złożyli przedstawiciele poszczególnych wiosek.

🍲 Po modlitwie, na placu przy kościele, odbył się kolejny raz Festyn Rodzinny. Nie zabrakło smakołyków – grochówki, kiełbasek z grilla, ciast, napojów, kartoflaka,makaron z pastą oraz wielu innych pyszności.

🎉 Dla dzieci i młodzieży przygotowano atrakcje takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, piana party, przejazdy bryczką, wozy strażackie oraz wesołą maskotkę – Misia Pandę.

👩‍🌾 Nasze Koło Gospodyń Wiejskich ROGOWIANKI również brało czynny udział w festynie, a piękny występ zaprezentowała także nasza schola parafialna.

💛 Wspaniała organizacja, serdeczna atmosfera i klimat polskiej wsi sprawiły, że wszyscy mogliśmy poczuć prawdziwy urok dożynek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, dary dożynkowe, obecność i zaangażowanie! 🌾🙏

15 czerwca 2025 roku członkowie KGW ROGOWIANKI wybrali się na niezapomnianą wycieczkę integracyjną do Uniejowa.     Pier...
02/07/2025

15 czerwca 2025 roku członkowie KGW ROGOWIANKI wybrali się na niezapomnianą wycieczkę integracyjną do Uniejowa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich z pierwszej połowy XIV wieku, malowniczo położonego w pięknej okolicy. Trasa obejmowała dziedziniec, gabloty z przedmiotami codziennego użytku, eksponaty broni rycerskiej oraz różne historyczne ciekawostki, które pozwalały odkrywać tajemnice dawnych czasów.

Drugim, równie atrakcyjnym punktem wycieczki były termy uniejowskie. Woda pochodząca z jeziora Unieckiego, bogata w minerały takie jak magnez, potas czy siarka, wykazuje właściwości zdrowotne – łagodzi dolegliwości fizyczne, wspiera leczenie różnych schorzeń, poprawia krążenie i kondycję skóry, wzmacnia odporność organizmu.

Nie mogliśmy pominąć tego wyjątkowego miejsca. Razem z dziećmi korzystaliśmy z dobroczynnych właściwości wód termalnych, co okazało się idealnym sposobem na relaks i zadbanie o zdrowie. Po kąpielach wszyscy byliśmy zrelaksowani, wypoczęci… i bardzo głodni. Udaliśmy się więc do restauracji „Varto”, gdzie zjedliśmy pyszny i sycący obiad – było naprawdę warto!🙂😋

W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Jodowe Tężnie Solankowe. Tak jak termy, również i tężnie oferują wiele korzyści zdrowotnych – szczególnie dla układu oddechowego i ogólnego samopoczucia.

Cała wycieczka była doskonałą okazją do oderwania się od codzienności, poznania historii i kultury regionu oraz spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu. Największą i bezcenną korzyścią tego wyjazdu integracyjnego było mimowolne, ale jakże skuteczne zadbanie o zdrowie i relaks naszych organizmów.

Wyjazd był pełen wrażeń, emocji, drobnych wyzwań oraz niezliczonych dobrodziejstw – zarówno dla ciała, jak i ducha.☺️

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło i efektywnie spędzony czas.❤️

Szczególne podziękowania kierujemy do kierowcy autokaru za wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną podróż.🚌

13 czerwca 2025 roku na zaproszenie Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza oraz Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regi...
02/07/2025

13 czerwca 2025 roku na zaproszenie Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza oraz Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Łaga, miałyśmy zaszczyt uczestniczyć w Uroczystym wręczeniu czeków dla KGW, które odbyło się w Muzeum Mazowieckim w Płocku- Oddział ART DÉKO.
Jesteśmy wdzięczni za otrzymaną pomoc w wysokości 9000 złotych oraz piękne słowa uznania dla naszej pracy, pasji i zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. To dla nas ogromna motywacja dla dalszego działania.💚
Dziękujemy za zaproszenie, przychylność i ogromne wsparcie dla działalności KGW.❤️

Adres

Rogowo

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Koło Gospodyń Wiejskich „Rogowianki" w Rogowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij