Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza

Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza Organizacja imprez okolicznościowych. Wypoczynek dla grup zorganizowanych oraz rodzin,
(1)

📷✨ W dniach 6–8 marca 2026 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym ośrodku wyjątkowych ludzi – pasjonatów fotografii, uczes...
08/03/2026

📷✨ W dniach 6–8 marca 2026 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym ośrodku wyjątkowych ludzi – pasjonatów fotografii, uczestników III Międzynarodowego Zjazdu Kolekcjonerów Aparatów Fotograficznych.
To niezwykłe spotkanie zgromadziło kolekcjonerów i miłośników historii fotografii, którzy przywieźli ze sobą piękne i często unikatowe aparaty fotograficzne, będące świadectwem rozwoju tej niezwykłej dziedziny sztuki i techniki. 📸🖤 W programie wydarzenia znalazły się prezentacje kolekcji, interesujące wykłady oraz rozmowy pełne pasji i inspiracji.
W tych dniach nasz ośrodek wypełnił się nie tylko wyjątkowymi eksponatami, ale przede wszystkim atmosferą życzliwości, wymiany doświadczeń i wspólnej fascynacji fotografią. To piękne, gdy historia zatrzymana w obiektywie może łączyć ludzi z różnych miejsc i pokoleń. 📷🤝✨
Serdecznie dziękujemy Pani Maryli Michalskiej, organizatorce wydarzenia, za zaufanie i wybór właśnie naszego miejsca na organizację tak prestiżowego spotkania. Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy stać się częścią tego wydarzenia i gościć tak wspaniałych ludzi. 🌿
Życzymy wszystkim uczestnikom wielu inspirujących chwil, ciekawych rozmów oraz pięknych wspomnień z pobytu w naszym ośrodku. 📸😊🌿

„Miłość nie liczy lat – ona je uświęca i nadaje im sens.” 🤍Dziś w naszym ośrodku odbywa się wyjątkowe i pełne wzruszeń p...
14/02/2026

„Miłość nie liczy lat – ona je uświęca i nadaje im sens.” 🤍

Dziś w naszym ośrodku odbywa się wyjątkowe i pełne wzruszeń przyjęcie z okazji 55-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Barbary i Henryka Wolanin 💐 To piękny jubileusz, który przypomina, że prawdziwa miłość, wzajemny szacunek i codzienna troska o siebie potrafią przetrwać wszystkie życiowe drogi.

Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, nieustannej opieki Matki Najświętszej oraz kolejnych wspólnych lat przepełnionych zdrowiem, radością i spokojem 🙏 Niech każdy dzień przynosi powody do uśmiechu, a wspólna historia nadal pisze swoje piękne rozdziały ✨

Dziękujemy za zaufanie i możliwość przeżywania tak ważnych chwil razem z Wami ❤️

W ten weekend w naszym ośrodku na rekolekcjach gościliśmy Wspólnota Emmanuel w Koszalinie
09/11/2025

W ten weekend w naszym ośrodku na rekolekcjach gościliśmy Wspólnota Emmanuel w Koszalinie

Co też działo się w naszej Wspólnocie w ten weekend! 🤗🥰
Otóż byliśmy znowu w gościnnym Ostrowcu Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza, gdzie jest niezmiennie pięknie i pysznie!
Program był przebogaty, bo oprócz naszej modlitwy uwielbienia i wspólnej mszy świętej, mieliśmy aż 3 konferencje. Pierwsza traktowała o niekrytykowaniu i upomnieniu braterskim, czyli poruszała ważny, wspólnotowy temat. W drugiej została przedstawiona adhortacja papieża Leona XIV „Dilexi te. Ukochał cię. O miłości do ubogich”. A tematem kolejnej było:„Podsumowanie Roku Nadziei”. Dwa razy też zorganizowane zostały grupy dzielenia, żebyśmy mogli porozmawiać o tym, co usłyszeliśmy w konferencjach, co nas najbardziej poruszyło i zastanowiło. Jak zawsze na Emma-weekendzie przez całą sobotnio-niedzielną noc trwała adoracja.
W sobotę wieczorem, członkowie Wspólnoty, jak co roku, odnowili swoje zaangażowanie we Wspólnocie Emmanuel, a dwie osoby podjęły je pierwszy raz. To był główny i najdonioślejszy moment tego weekendu.😇
W czasie gdy dorośli mieli swoje zajęcia, równolegle odbywał się program dla dzieci - tym razem było to m.in. zwiedzanie bunkrów z czasów II wojny światowej, z przewodnikiem i pod okiem opiekunów ze wspólnoty.
Na weekendzie towarzyszyła nam młodzież z Koszalina i Gdańska (Serce rośnie, gdy się na nich patrzy! 🧡)
Nie zabrakło też czasu braterskiego na wspólne rozmowy i kawę. ☕️☕️☕️🍰🥮🧁

A teraz już wieczór w domowych pieleszach, jutro ruszamy do pracy, choć nie wszyscy, bo w wielu miejscach poniedziałek jest wolny z uwagi na wtorkowe Święto Niepodległości.🇵🇱
Macie już gotowe kotyliony na 11 listopada?
Nie zapomnijcie też udekorować domu flagą! 🇵🇱 Święto Niepodległości trzeba świętować! 🇵🇱
No i pamiętajcie o rogalach świętomarcińskich 🥐🥐 i świętomarcińskiej gęsi! 😉

🌿 W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym ośrodku grupę uczestników Oazy Modlitwy. To był piękny ...
19/10/2025

🌿 W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym ośrodku grupę uczestników Oazy Modlitwy. To był piękny czas modlitwy, ciszy i wspólnoty, który wypełnił nasz dom spokojem i radością. ✨
Serdecznie zapraszamy do organizacji rekolekcji, dni skupienia, spotkań rodzinnych czy warsztatów duchowych w naszej kameralnej przestrzeni – tu, nad jeziorem, pośród lasów 🌲🌅, z dala od miejskiego zgiełku.
To miejsce sprzyja refleksji, odpoczynkowi i spotkaniu z Bogiem oraz drugim człowiekiem. 🙏💛

Od 4.08.2025 trwa wypoczynek dla dzieci które są ofiarami różnych przestępstw. Nasza kadra robi wszystko by dzieci chodz...
08/08/2025

Od 4.08.2025 trwa wypoczynek dla dzieci które są ofiarami różnych przestępstw. Nasza kadra robi wszystko by dzieci chodz na chwilę mogły zapomnieć o trudnych doświadczeniach życiowych.

Wakacje to czss wypoczynku, a ten połączony z formacją daje wielkie efekty  🥰🥰🥰Ostatni czas w naszym ośrodku spędzili Ha...
21/07/2025

Wakacje to czss wypoczynku, a ten połączony z formacją daje wielkie efekty 🥰🥰🥰Ostatni czas w naszym ośrodku spędzili Harcerze na obozie harcersko-formacyjnym oraz młodzież ze wspólnoty Ruch ŚwŚwiatło-Życie Diecezji Bydgoskiej na rekolekcjach formacyjnych

W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność po raz kolejny gościć w naszym ośrodku członków Wspólnota Emmanuel w Kosz...
19/01/2025

W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność po raz kolejny gościć w naszym ośrodku członków Wspólnota Emmanuel w Koszalinie 💒

Dziękujemy, że ponownie wybraliście właśnie nasz ośrodek na miejsce swoich rekolekcji 🙏 Wasze piękne świadectwo wiary oraz życia we wspólnocie jest dla nas prawdziwą inspiracją. ❤️

Życzymy Wam obfitych owoców płynących z wszystkich podejmowanych inicjatyw i oczekujemy kolejnego Waszego przyjazdu! 🌿

Do zobaczenia! 🕊️

Czy Wam także weekend minął tak szybko? ⏰Nam błyskawicznie. Wspólnota Emmanuel znowu spotkała się bowiem na weekendzie formacyjnym w przyjaznym, malowniczym Ostrowcu Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza. Mieliśmy gości z Warszawy - Asię i Stasia, którzy w sobotę powiedzieli do nas aż dwie, bardzo wartościowe, konferencje: o modlitwie i o przebaczeniu. A dzisiaj super konferencję wygłosił też Ks.Wojtek Parfianowicz, który opowiedział nam o co chodzi z Rokiem Jubileuszowym ogłoszonym przez papieża Franciszka i wyjaśnił kwestię odpustów. Mieliśmy czas na podzielenie się naszymi spostrzeżeniami i wątpliwościami, radościami podjętej ewangelizacji, ale też związanym z nią trudem. Była oczywiście wspólna modlitwa, Eucharystia, adoracja, spacery i rozmowy. Aaa no i dzieci miały spotkanie z Panią leśnik. 🌲🌳
I wiecie co? Te wszystkie, małe i duże, rzeczy są ważne. Te święte i te zwyczajne. Bo przez nie Bóg nas uruchamia i łączy we Wspólnotę.

Dodam, że Ostrowiec jest piękny nawet gdy jest mgliście. Jest klimacik na zdjęciach, prawda? A jaką Oni mają kuchnię! To jest Kuchnia przez duże „K”! (Pani Aniu - dziękujemy! ❤️)

To tyle o weekendzie od nas. Trzymajcie się ciepło i dobrego tygodnia! 🙏😇❤️

W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność zorganizować spotkanie członków stowarzyszenia "Lubię Ludzi" oraz podsumowanie X...
18/01/2025

W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność zorganizować spotkanie członków stowarzyszenia "Lubię Ludzi" oraz podsumowanie XXIV edycji Szlachetnej Paczki w rejonie Wałcz.
Wolontariuszom i odpowiedzialnym dziękujemy za zaufanie i powierzenie tego zadania, życząc wielu sukcesów w przyszłości 🫱🫲

Drodzy Goście i Przyjaciele,w tym wyjątkowym czasie Narodzenia Pańskiego pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia. Niech ...
24/12/2024

Drodzy Goście i Przyjaciele,
w tym wyjątkowym czasie Narodzenia Pańskiego pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia. Niech światło Betlejemskiej Gwiazdy rozświetla Wasze serca, a Boża Dziecina obdarza pokojem, radością i nadzieją na każdy dzień.

Życzymy, abyście doświadczali obfitego błogosławieństwa Bożego w codziennym życiu oraz czuli opiekę Matki Najświętszej, która z miłością prowadzi nas do Syna.

Niech te Święta będą pełne ciepła, wiary i miłości w gronie bliskich, a nadchodzący Nowy Rok przyniesie zdrowie, pomyślność i spełnienie marzeń.

Z wyrazami wdzięczności i najlepszymi życzeniami,
Pracownicy Ośrodka Charytatywnego Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej St. Liborius w Ostrowcu

W dniu wczorajszym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. W związku z tym mieliśmy okazję przygotować Galę Wo...
06/12/2024

W dniu wczorajszym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. W związku z tym mieliśmy okazję przygotować Galę Wolontariatu, w której wzięli udział wolontariusze z całej Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska 🥰🥰🥰
Raz jeszcze życzymy wszystkim wolontariuszom wytrwałości w działaniach i czynieniu dobra 💪💪💪👊

W Ostrowcu odbyła się doroczna Gala Wolontariatu Caritas.
LINK w komentarzu

W ubiegły weekend po raz kolejny w naszym ośrodku swoje rekolekcje przeżywała wspólnota Emmanuel
25/11/2024

W ubiegły weekend po raz kolejny w naszym ośrodku swoje rekolekcje przeżywała wspólnota Emmanuel

Właśnie wróciliśmy do domów z kolejnego Emma-weekendu w Ostrowcu koło Wałcza.🚗🚙 Co tam się działo? Była wspólna Eucharystia, czas na modlitwę wspólnotową, czas na adorację. Odnowiliśmy nasze zaangażowanie we Wspólnocie Emmanuel (każdy z członków Wspólnoty co roku odnawia swoje uczestnictwo we Wspólnocie), wysłuchaliśmy pasjonującej konferencji biologów Adama i Agnieszki Bielawskich ze Wspólnoty Emmanuel z Krakowa o nauce i wierze oraz świetnej konferencji ks. dr Wojciecha Parfianowicza o najnowszej encyklice Papieża Franciszka „Dilexit nos” o miłości ludzkiej i Bożej Serca Jezusa Chrystusa. Wokół obu tych konferencji toczyły się później nasze rozmowy.
Może się Wam wydawać, że papieska encyklika, to dokument trudny i nudny.🫣Nic bardziej mylnego! Na dowód przytaczam piękny i , jak przypuszczam, bliski każdemu z nas, skreślony przez Papieża Franciszka, obraz. Wystarczy przymknąć oczy, żeby odnaleźć takie wspomnienie w głębi siebie. W sercu. ♥️

„W erze sztucznej inteligencji nie możemy zapominać, że do ocalenia człowieczeństwa niezbędne są poezja i miłość. To, czego żaden algorytm nigdy nie będzie mógł pomieścić, to na przykład, ten moment z dzieciństwa, który pamięta się z czułością i który, mimo upływu lat, wciąż się powtarza w każdym zakątku planety. Myślę o sklejaniu brzegów domowych pierożków za pomocą widelca, wraz z naszymi mamami czy babciami. To właśnie ten moment kulinarnej nauki, w połowie drogi między zabawą a dorosłością, kiedy bierze się na siebie odpowiedzialność za pracę, aby pomóc drugiej osobie. Podobnie jak ten z widelcem, mógłbym przytoczyć tysiące drobnych szczegółów, które tworzą biografie każdego z nas: rozśmieszanie żartem, rysowanie pod światło na szybie okna, pierwszy mecz piłki nożnej rozegrany szmacianą piłką, przechowywanie robaczków w pudełku po butach, suszenie kwiatu między kartkami książki, opiekowanie się ptakiem, który wypadł z gniazda, wypowiadanie życzenia odrywając płatki stokrotki. Wszystkie te drobne szczegóły, zwykłe-niezwykłe, nigdy nie będą mogły znaleźć się wśród algorytmów. Ponieważ widelec, żarty, okno, piłka, pudełko po butach, książka, ptak, kwiat… polegają na czułości, którą się zachowuje w pamięci serca.”

Adres

Ostrowiec K. Wałcza
Ostrowiec
78-611

Telefon

+48697061268

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Ośrodek Caritas Ostrowiec k. Wałcza:

Udostępnij