14/06/2026
Pokaz klasyków w Ełku podczas naszego zlotu przyciągnął rzesze i miłośników motoryzacji, i mieszkańców, których trochę przenieśliśmy w retro klimat. A niektóre załogi, w strojach zgodnych z epoką prezentowanego samochodu, wręcz nie mogły opędzić się od amatorów fotografowania. Wspólnie z prezydentem Ełku zorganizowaliśmy konkurs dla widowni na najciekawszą załogę zlotu. Bezapelacyjnie wygrał team Andrzeja Rutkowskiego z Anetą i Natalią z 99-letniego Citroena B14. Ekipa zabrała ze sobą puchar wręczony przez wiceprezydenta Mirosława Hołubowicza.
Sobotniego dnia zlotu odwiedziliśmy kameralne, ale jakże urokliwe Muzeum Michała Kajki w Ogródku, które jest doskonałą lekcją zgłębiania nie tylko mazurskiej poezji, ale i losu Mazurów. W Starych Juchach z kolei gościliśmy u proboszcza... Moniki Zbuer, jedynej w Polsce pastorki kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, a przy okazji jednej z najbardziej medialnych duchownych kobiet w kraju.
Ale największe emocje skupiły się na wieczorze - finale quizu z wiedzy o historii motoryzacji z nagrodą im. Antoniego Letkiego – Jego grafiką z autorskimi konceptami sportowych samochodów (tradycyjnie ciekawe nagrody ufundował też Sylwester Stępień). Pytania najłatwiejsze się nie okazały, ale takie trofeum nigdy nie jest łatwo zdobyć. W emocjonującej rozgrywce zwycięska była załoga Marcin Pętlak z synem Jasiem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zbudowanie niesamowitej atmosfery na zlocie, która sprawia, że żal się rozjeżdżać. Ale to tylko pretekst do tego, by odliczać czas do XII Zlotu Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach. My zaczynamy już nad nim pracować, Wam pozostaje dopieszczać klasyki. Do zobaczenia!