09/06/2026
⚽🏆 PRZED NAMI WIELKI FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ! 🏆⚽
Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca 2026 roku, na Stadionie Lekkoatletycznym w Polkowicach przy ul. 3 Maja 51 odbędzie się finał Dolnośląskiej Olimpiady Sportowej im. Tadeusza Kielana oraz ostatnia konkurencja tegorocznej edycji – turniej piłki nożnej.
Zapraszamy do zgłaszania reprezentantów gmin do składów drużyn oraz do wspólnego kibicowania podczas sportowego święta samorządów Dolnego Śląska.
W ramach wydarzenia rozegrane zostaną dwa turnieje:
⚽ Turniej seniorski – drużyny męskie,
⚽ Turniej dzieci i młodzieży – drużyny mieszane (klasy V–VIII szkół podstawowych).
📋 Program wydarzenia:
🕙 10:00 – Turniej dzieci i młodzieży
🕧 12:30 – Uroczyste otwarcie turnieju piłkarskiego
⚽ 13:00 – Mecz VIP: Przedstawiciele Samorządów kontra Przyjaciele Olimpiady (służby mundurowe, księża, przedsiębiorcy)
🏆 13:30 – Turniej seniorski
🥇 15:30 – Dekoracja zwycięzców oraz podsumowanie tegorocznej Olimpiady
Tuż po zakończeniu rozgrywek odbędzie się uroczyste wręczenie medali i pucharów zwycięzcom turnieju piłkarskiego oraz finałowe podsumowanie całej tegorocznej Dolnośląskiej Olimpiady Sportowej wraz z wręczeniem pucharów dla najlepszych gmin w klasyfikacji generalnej.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców, zawodników, rodziny, przyjaciół oraz wszystkich sympatyków sportu do wspólnego kibicowania i przeżywania sportowych emocji.
🎉 Wydarzenie odbywa się w czasie Dni Polkowic, dlatego po zakończeniu Olimpiady zapraszamy również do udziału w atrakcjach przygotowanych w ramach święta miasta.
📊 Przedstawiamy również aktualną klasyfikację generalną Dolnośląskiej Olimpiady Sportowej. Przed nami ostatnia konkurencja tegorocznej edycji, dlatego emocji z pewnością nie zabraknie. Zachęcamy do zapoznania się z bieżącą tabelą oraz kibicowania reprezentacjom gmin podczas wielkiego finału w Polkowicach. Kto sięgnie po zwycięstwo w klasyfikacji końcowej? Przekonamy się już 13 czerwca!
Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Dziekuję naszym niezawodnym Partnerom EkoPartner Recykling Sp. z oo, kr.detailing, Dex-Pol Hyundai Lubin.
Do zobaczenia w Polkowicach! ⚽🏆