09/06/2026
Zdrowie zaczyna się od wiedzy – dlatego już w sobotę, 20 czerwca, zapraszamy mieszkańców do udział w bezpłatnej konferencji poświęconej chorobom jelita grubego, oraz ich profilaktyce i diagnostyce Choroby Jelita Grubego👩⚕️👨⚕️
Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem wśród mężczyzn i drugim wśród kobiet, a także drugim co do częstości zgonów. Chorują na niego coraz młodsi pacjenci.
Eksperci są zdania, że około połowy tych przypadków dałoby się uniknąć poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków, a także profilaktyki i regularnych badań kontrolnych 🩺
W programie konferencji zainteresowani znajdą prelekcje przygotowane specjalnie dla mieszkańców i pacjentów, chcących dowiedzieć się więcej o profilaktyce, diagnozie oraz życiu z chorobami przewodu pokarmowego – a wszystko to podane prostym, przystępnym i empatycznym językiem 🤲
Na konferencję zapraszają:
🔹 prof. dr hab. n. med. Michał Kukla, Klinika Gastroenterologii, Hepatologii i Toksykologii Szpital Uniwersytecki w Krakowie,
🔹 prof. dr hab. n. med. Antoni Szczepanik, III Katedra Chirurgii Ogólnej Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum,
🔹 prof. dr. hab. n. med. Mirosław Szura, Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej Bonifraterskie Centrum Medyczne Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie
oraz Fundacja Operacja Nauka wraz z Fundacją Chirurgii Endoskopowej.
Więcej informacji znajdziecie na stronie ➡️ https://chorobyjelitagrubego.pl/mieszkancy
Do zobaczenia 20 czerwca w Klastrze Zabłocie!