10/06/2026
Podsumowanie roku kulturalno-oświatowego w Klubie Aktywnego Seniora działającego w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.
Dnia 09 czerwca 2026r. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące działalność 2025/2026 Klubu Aktywnego Seniora. Była to doskonała okazja do wspomnień, rozmów oraz podziękowań za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie wszystkich uczestników. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak, który na ręce przewodniczącej Klubu Pani Ireny Borzych przekazał bukiet kwiatów i z ogromnym uznaniem i wdzięcznością podziękował wszystkim Seniorom za aktywność, zaangażowanie oraz wkład w życie społeczności gminy Kcynia. Ponadto dodał, że energia seniorów, doświadczenie i otwartość na nowe wyzwania są inspiracją dla mieszkańców w każdym wieku. Dzięki uczestnictwu w działaniach Klubu Aktywnego Seniora oraz licznych inicjatywach społecznych nasza gmina staje się miejscem bardziej przyjaznym, otwartym i pełnym życzliwości.
Podsumowania dokonała Pani Maria Kordyś – opiekun klubu:
W mijającym okresie członkowie klubu aktywnie uczestniczyli w licznych wydarzeniach, warsztatach, wycieczkach oraz spotkaniach integracyjnych. Organizowane zajęcia sprzyjały rozwijaniu zainteresowań, zdobywaniu nowych umiejętności, a także budowaniu relacji i wzajemnemu wsparciu. Nie zabrakło również aktywności prozdrowotnych, zajęć ruchowych oraz inicjatyw kulturalnych.
Podczas spotkania przedstawiono najważniejsze osiągnięcia i wydarzenia minionych miesięcy. Wspominano wspólne wyjazdy, spotkania okolicznościowe oraz projekty realizowane przez seniorów.
„Nie liczą się lata w naszym życiu, lecz życie w naszych latach” [cyt.], tymi słowami Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni powitała i podziękowała wszystkim seniorom za wszystkie rozmowy, uśmiechy, pomysły oraz wzajemne wsparcie, które tworzą niepowtarzalną atmosferę naszego klubu. To właśnie Państwo sprawiacie, że jest on miejscem pełnym ciepła, inspiracji i dobrej energii.
Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, wspólnych rozmowach, poczęstunku i tańcach. Był to czas podsumowań, ale także planowania kolejnych działań i przedsięwzięć. Wszyscy uczestnicy wyrazili nadzieję na dalsze równie owocne spotkania oraz kontynuację wspólnych inicjatyw w przyszłości.