21/04/2022
W lipcu Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście kończy swoją działalność. Powodów podjęcia decyzji o zamknięciu jest wiele. Główną przyczyną jest brak środków finansowych na dalsze funkcjonowanie Świetlicy. Postaramy się zachować infrastrukturę kulturalną, którą zbudowaliśmy, poprzez przekazanie lokalu w dobre - społeczne i pozarządowe - ręce.
Krytyka Polityczna ma swoje miejsce w Gdańsku od 13 lat. W Świetlicy rodziły się idee, przyjaźnie i miłości, była miejscem współpracy pełnej troski i dobrej energii. Realizowaliśmy tu misję budzenia w każdej i każdym z nas krytycznego myślenia, które postrzegamy jako pierwszy krok do zmiany społecznej. Drogę wyznaczały nam liczne wydarzenia, wśród których znalazły się zarówno Park Książki podczas Literackiego Sopotu, liczne rozmowy, debaty, warsztaty, spacery tematyczne, jak i Kongres Rysowników. Nasza piękna przygoda z Waszym udziałem wydała wiele owoców. Dziękujemy Wam za pomysły na zmianę rzeczywistości, która nas otacza. Wasze zaangażowanie zmieniło nasz świat i dało wiarę w sens naszego działania.
Najbliższe naszemu sercu miasto, Gdańsk, pięknie się rozwinęło przez lata naszej obecności. Z dumą mówi o sobie, że jest Miastem Równości. Czujemy się częścią tej wspaniałej zmiany, ale też częścią wielkiej wspólnoty organizacji, aktywistek_ów i urzędników_czek tworzących Gdańsk. Trójmiasto zostaje w dobrych rękach.
Dziękujemy za wspólny czas pełen wyzwań. Przed nami stoją kolejne, ale zanim je podejmiemy, wcześniej świętujmy to, co udało nam się przez te 13 lat osiągnąć. Zapraszamy Was na ostatnie wydarzenie w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście w piątek 10 czerwca 2022 roku.