Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy O MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W DĘBICY

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy został wpisany do rejestru instytucji kultury gminy miasta Dębica dnia 28 maja 1992 roku.

Strukturę organizacyjną Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy tworzą: Dom Kultury „Mors”, Dom Kultury i Kino „Śnieżka” oraz Galeria Sztuki. Główną siedzibą placówki jest Dom Kultury „Mors”, przy ul. Sportowej 28. Do podstawowych zadań Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy należy wielokierunkowa edukacja kulturalna mieszkańców miasta, tworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu ar

tystycznego, promowanie lokalnej aktywności, a także zaspokajanie potrzeb i zainteresowań poprzez koordynowanie działalności kulturalnej w Dębicy. Statutowe zadania naszej placówki:

- upowszechnianie kultury i sztuki poprzez edukację społeczeństwa oraz poszukiwanie nowych form działalności kulturalnej,
- rozwijanie zainteresowań kulturalnych mieszkańców miasta, zwłaszcza dzieci i młodzieży,
- wspieranie i organizowanie amatorskiej twórczości artystycznej,
- kultywowanie i rozwijanie regionalnych tradycji oraz twórczości ludowej,
- promowanie dębickich twórców i zespołów artystycznych,
- organizowanie oraz koordynowanie przedsięwzięć artystycznych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym,
- prowadzenie miejskich zespołów artystycznych oraz zajęć artystycznych,
- podtrzymywanie więzi z rodzinnym miastem artystów oraz ludzi kultury sztuki, pochodzących z Dębicy, poprzez prezentowanie ich dorobku,
- tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie,
- organizowanie edukacji kulturalnej społeczeństwa, poprzez popularyzację poszczególnych dziedzin sztuki oraz promowanie jej twórców,
- inicjowanie oraz współorganizowanie imprez kulturalnych o charakterze patriotycznym i rocznicowym, religijnym.
- współpraca z innymi instytucjami, stowarzyszeniami i twórcami indywidualnymi. Powyższe zadania realizujemy poprzez organizowanie różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych – koncertów, spektakli teatralnych, przeglądów artystycznych, zajęć oraz warsztatów obejmujących różne dziedziny sztuki (m.in. zajęcia taneczne – taniec nowoczesny i ludowy, plastyczne, wokalne, recytatorskie itp.), a także koordynowanie działań kulturalnych na terenie całego miasta.

🎉 Ferment z I nagrodą!🎭 Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment” otrzymał I nagrodę podczas XXVI Konfrontacji Zespołów Te...
11/06/2026

🎉 Ferment z I nagrodą!

🎭 Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment” otrzymał I nagrodę podczas XXVI Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form „Antrakt”, który miał miejsce w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

🌟 Młodzi artyści zostali docenieni za zespołowość, ale i indywidualnie kreowane postacie w spektaklu „Czas strat!”.

✨ Warto nadmienić, iż zespół jest współtwórcą zarówno scenariusza jak i reżyserii, a spektakl powstał procesowo pod okiem Dominiki Migoń-Madury.

💖 Zespół tworzą: Gabryś Janiec, Hania Mazur, Kasia Mosior, Emilka Śliwa, Kamila Waniewska.

🪡Stroje i lalki uszyła niezastąpiona Pani Beatka Śliwa.

🧸Konsultacji lalkarskich udzieliła Zuzanna Blicharz.

🎶Muzykę przygotował Piotr Madura.

👏Serdecznie gratulujemy!

🌿3. Konkurs Recytatorski Środowisko Ponad Wszystko - wyniki📣Przedstawiamy protokół jury 3. Konkursu Recytatorskiego "Śro...
11/06/2026

🌿3. Konkurs Recytatorski Środowisko Ponad Wszystko - wyniki

📣Przedstawiamy protokół jury 3. Konkursu Recytatorskiego "Środowisko Ponad Wszystko", który odbył się 10 czerwca w Domu Kultury "Śnieżka".

👄KONKURS RECYTATORSKI
🖊Jury w składzie:
Elena Banach
Dominika Migoń-Madura
Kinga Wróblewska

👉po wysłuchaniu 17 propozycji recytatorskich postanowiło przyznać:

I miejsce – Karina Maciejewska – SP nr 8 w Dębicy
II miejsce – Tymoteusz Noworyta – SP nr 5 w Dębicy oraz Wojciech Pitak – SP nr 9 w Dębicy
III miejsce – Antonina Brotoń – SP nr 6 w Dębicy

ponadto jury postanowiło wyróżnić:
Franciszka Hosaję – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon School w Dębicy
Zofię Kusek – SP nr 6 w Dębicy
Alana Mitana – SP nr 4 w Dębicy
Weronikę Mroczkę – SP nr 8 w Dębicy
Dominikę Zgodę – SP nr 4 w Dębicy

👠EKO MODA
🖊Jury w składzie:
Elena Banach
Halina Brzeska
Dominika Migoń-Madura
Kinga Wróblewska

👉po obejrzeniu 8 propozycji artystycznych jury postanowiło przyznać:

Nagrody Specjalne dla:
Antoniny Brotoń oraz Zofii Kusek – SP nr 6 w Dębicy
Doriana Koźmińskiego – SP nr 9 w Dębicy
Emilii Zegar – SP nr 8 w Dębicy

ponadto jury przyznało Nagrody:
Michałowi Bobulskiemu – SP nr 8 w Dębicy
Julii Galus – SP nr 3 w Dębicy
Mai Kędzior – SP nr 3 w Dębicy
Marii Krawczyk – SP nr 3 w Dębicy
Idze Krzywonos – SP nr 9 w Dębicy

Serdecznie wszystkim gratulujemy! 👏

📷Łukasz Pas

Dębico, zbliża się najgorętszy weekend tego lata! 🌞⏰Rezerwujcie czas 3 i 4 lipca, bo nadchodzą Dni Dębicy i po prostu mu...
10/06/2026

Dębico, zbliża się najgorętszy weekend tego lata! 🌞

⏰Rezerwujcie czas 3 i 4 lipca, bo nadchodzą Dni Dębicy i po prostu musicie tam być! 🔥 W tym roku imprezę nakręca ESKA Music Tour, co oznacza jedno: BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Na scenie m.in. Dawid Kwiatkowski oraz Zakopower, a do tego masa atrakcji - wesołe miasteczko, pyszne jedzenie, Strefa Chill i oczywiście genialna atmosfera. Nie może Was zabraknąć!

🤫 Więcej informacji już WKRÓTCE. Bądźcie czujni!

👋Pierwsze informacje już na stronie!
08/06/2026

👋Pierwsze informacje już na stronie!

📣Z ogromną radością przedstawiamy pierwszą osobę, która zasiądzie w jury 5. Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Pętla Czasu”.

🎯Prof. AT dr hab. Bożena Suchocka

Aktorka, reżyserka, pedagog i jedna z najbardziej cenionych osobowości polskiego środowiska teatralnego. Absolwentka Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, od wielu lat kształci kolejne pokolenia artystów jako wykładowczyni tej uczelni. 🖊

👄Prof. Bożena Suchocka jest osobą szczególnie bliską ruchowi amatorskiemu w Polsce. Swoją drogę artystyczną rozpoczynała jako recytatorka, by z czasem stać się jurorką licznych festiwali, przeglądów i konkursów recytatorskich. Od lat aktywnie działa również w Towarzystwie Kultury Teatralnej, pełniąc funkcję Prezes Mazowieckiego Oddziału TKT oraz Wiceprezes Zarządu Głównego TKT.

🎬Jako reżyser współpracowała z najważniejszymi scenami teatralnymi w kraju, w tym m.in. z Teatrem Narodowym, Teatrem Studio, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Współczesnym i Teatrem Ateneum w Warszawie, a także z teatrami w Toruniu, Częstochowie, Kaliszu i Tarnowie.

Jej doświadczenie, wiedza oraz wieloletnie zaangażowanie w rozwój kultury żywego słowa sprawiają, że obecność prof. Bożeny Suchockiej w gronie jurorów jubileuszowej edycji „Pętli Czasu” jest dla nas ogromnym zaszczytem. 👏

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia!

🏦Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja kulturalna 2026”

🌱3. Konkurs Recytatorski Środowisko Ponad Wszystko - program📣Przedstawiamy program 3. Konkursu Recytatorskiego "Środowis...
03/06/2026

🌱3. Konkurs Recytatorski Środowisko Ponad Wszystko - program

📣Przedstawiamy program 3. Konkursu Recytatorskiego "Środowisko Ponad Wszystko", który odbędzie się 10 czerwca w Domu Kultury "Śnieżka" - https://tiny.pl/jhq2996vg

⏰Rozpoczęcie: godz. 9.30

☀Dębicki Dzień Dziecka📣Wydarzenie, zorganizowane przez Burmistrza Miasta Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz M...
02/06/2026

☀Dębicki Dzień Dziecka

📣Wydarzenie, zorganizowane przez Burmistrza Miasta Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy, zgromadziło liczne rodziny i najmłodszych mieszkańców miasta.

🎯Na uczestników czekało wiele atrakcji edukacyjnych, artystycznych i rekreacyjnych, w tym warsztaty kreatywne, występy dzieci i młodzieży, strefy naukowe, ekologiczne oraz symulatory lotu przygotowane przez Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza”.

29/05/2026
🏆Otylia Pych z I Nagrodą! ⏰28 maja w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się VIII Konkurs Recytatorski dla Młodzieży...
28/05/2026

🏆Otylia Pych z I Nagrodą!

⏰28 maja w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się VIII Konkurs Recytatorski dla Młodzieży „Horyzont Słowa”.

W kategorii klas VII-VIII Otylia Pych otrzymała I Nagrodę! 🥇

Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych Emilia Śliwa została wyróżniona! 🎖️

👉Otylię i Emilię przygotowała do konkursu Dominika Migoń-Madura.

Serdecznie gratulujemy!🎉

Gratulujemy 🎉
27/05/2026

Gratulujemy 🎉

🎎XXVIII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace” - protokół - dzień II

🖊Jury w składzie:
Magdalena Białorucka-Ogorzelec
Anna Koźlik
Patrycja Wolska

👉po obejrzeniu 7 spektakli w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych postanowiło przyznać:

I miejsce:
Teatr Tup, Grupa Młodzieżowa II – Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych – Tarnów za spektakl „Katastrofa” w reżyserii Justyny Kapy

II miejsce:
Teatr Tup, Grupa Młodzieżowa I – Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych – Tarnów za spektakl „Przywiązani” w reżyserii Justyny Kapy

III miejsce:
Teatr O Kant Sceny Potłuc – z Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim za spektakl „Wojenka” w reżyserii Joanny Baran-Marczydło

🏅Wyróżnienie:
Oliwia Janowska – II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu - „Cieszę się” w reżyserii Rafała Paśki

👏Gratulujemy wszystkim wykonawcom i twórcom!

❗Fotorelacja pojawi się niebawem na stronie!

📷Bartosz Piechota

Wsparcia finansowego udzielił Powiat Dębicki! Dziękujemy!

Adres

Ulica Sportowa 28
Debica
39-200

Telefon

14 680 93 60

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy:

Udostępnij