17/02/2026
Z życia wzięte ….
Ahhh co to był za szlony weekend... Cały ten tydzień cała nasza ekipa działała na granicy sił fizycznych i wytrzymałości.
Setki pięknych wielkich bukietów,ogromne dostawy,cieżkie kartony,wiadra i paletki pełne kwiatów do przygotowania,dziesiątki tysięcy podciętych łodyg,obranych z liści ,okolcowanych i napojonych.setki pojedynczo przystrojonych kwiatów. Mimo ogromnego wyczerpania walentynki uważamy za bardzo udane!
Cieszy fakt że nasi klienci rozumieją skąd bierze się wyższa niż w marketach cena naszych kwiatków oraz że warto wydać na bukiet więcej niż te 50 czy 100zł. Coraz częściej tworzymy bukiety powyżej 300zł naprawdę wypasione,wyjątkowe,ciekawe z kwiatów klasy premium. Tacy klienci nie narzekają. Zawsze zachwyceni efektem zaskoczyć mogli bliskie im osoby. A zdarzy się tak że przyjdzie Pan i weźmie na szybko -prosto z wiadra paczkę chryzantem.🤯 Świeżo przyjechały,nawet nie zdażyłyśmy ich rozciąć z folii i obrać z lisci (jak to zwykle robimy). Całą paczkę-5sztuk zbiorczo. ,,czy coś z nimi robić?Przystrajać?To może chociaż ułożę i zwiąże kokardką?" Nie trzeba! Ok nie ma sprawy.
I po 2 dniach....suprise!
Negatyw! 🤯🤬
Tak z bomby... z nienacka... cios!
Gdyby chociaż Pani oceniająca do nas napisała,z tymi kwiatami przyszła ,gdyby chociaż zadzwoniła i zgłosiła problem byśmy coś zaradziły. Dobrze ze chociaż Pani w opinii załączyła zdjęcie-widać na nim ewidentne błędy po stronie obdarowanej.
1️⃣. Kwiaty zwiędły-widać na zdjęciu iż liście straciły turgor a wręcz obwisły. Nie piją wody! Prawdopodobnie (na 99%) końce łodyg nie zostały podcięte przed włożeniem do wody.To tak samo jakby wcale nie dać im wody!
2️⃣Chryzantemy lubią dużo wody-nalać powinna conajmniej do 3/4 wazonu
3️⃣Defoliacja - czym mniej liści tym lepszej kondycji jest kwiat! Jeśli kwiat więdnie usuwamy liście!
4️⃣Stawiamy kwiaty daleko od źródła ciepła i światła! Nie wiemy jak tam ma Pani ciepło ale wiemy że postawiła je w pobliżu wielkiego balkonowego okna w słoneczny dzień.
Dodatkowe zalecenia możliwe przyczyny takiego stanu:
5. Przenosić kwiaty w mroźny dzień należy tak by nie narazić ich na przechłodzenie. Jeśli na piechotę to szybciutko ,owinięte, przytulone blisko ciała a nawet pod kurtką. Jeśli w samochodzie to nie w bagażniku lecz w nagrzanym aucie (5-20°C) Transportować z dala od nawiewu(najlepiej na tylnej kanapie)
6.Wazon musi być czysty. Zdezynfekowany i bez osadu. By ograniczyć rozwój bakterii i nie rozpoczął się proces gnilny.
7.Woda w wazonie powinna być zimna (nie lodowata!) i wymieniamy ją codziennie. Zawsze podcinając przy tym końcówkę łodyg ok 1-2cm(można na skos)
8. Przechowujemy kwiaty z dala od owoców ponieważ wydzielają etylen-gaz przyspieszający więdnięcie/dojrzewanie kwiatów.
9.Kwiaty (tu chryzantem) lubią zimno min 2° czym zimniej tym dłużej będą cieszyć oczy.
10.Nie stawiać w przejsciach,przeciągu,pod nawiewami. Unikać miejsc gdzie ruch powietrza przyspieszy parowanie wody z roślin.
⚠️Gwarantujemy że te chryzantemy wstaną jeśli teraz (jaknajszybciej) obierze się im liście,naleje do fulla wazonu zimnej wody,skróci o połowę. Dać im kilka godzin i będą jak nowe! -szkoda że Pani nie napisała do nas byśmy mogły szybciutko zareagować ale mamy nadzieję że jeszcze nie jest za późno na ich reanimację.
Te zalecenia pasują do chryzantem i do większośći kwiatów ale pamiętajcie że są gatunki które mają inne wymagania. Jedne są ciepłolubne (storczyk,anturium) a inne uwielbiają chłody ect.
Piszę to po to by uniknąć takich sytuacji.Nie otrzymałyśmy osobiście,telefonicznie czy w wiadomości żadnej uwagi po Walentynkach ze coś nie tak a wręcz przeciwnie. Jeśli coś ktoś by miał prosimy by zgłaszać nam bezposrednio a byśmy mogły zareagować w porę,doradzić,nauczyć je o nie dbać i tym samym podnieść nasze noty. Mimo naszej heroicznej pracy , zadowolenia ponad tysiąca osób wpadnie taka jedna gwiazdka ... taka ocena jest po prostu niesprawiedliwa i jest nam bardzo przykro 😞
Jeśli jednak ktoś chciał nam poprawić nastrój i nagrodzić ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ to w komentarzu wstawiamy linka ;) Obiecujemy że to docenimy ...choćby przy następnych zakupach. 😊😁