07/03/2026
💐BABSKA BIESIADA 2026!🌹
W dzisiejszy wieczór Dom Kultury w Sułkowicach-Bolęcinie wypełnił się śmiechem, muzyką i dobrą energią za sprawą wyjątkowego spotkania z okazji Dnia Kobiet. Babska Biesiada jak co roku przyciągnęła tłumy – dziękujemy wszystkim paniom oraz zaproszonym gościom za tak liczne przybycie i wspólne celebrowanie tego szczególnego dnia.
Uroczystość rozpoczęła się od serdecznych życzeń, które w imieniu lokalnej społeczności złożył sołtys Aleksander Oboza. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Kazimiera Borgosz, otrzymała z jego rąk piękny bukiet kwiatów, symbolizujący wdzięczność i szacunek dla wszystkich kobiet.
Program artystyczny, przygotowany przez naszych utalentowanych młodych artystów, okazał się prawdziwą ucztą dla duszy. Publiczność bawiła się wyśmienicie przy skeczu „Chory mężczyzna” w wykonaniu Julity Ludwikowskiej, Mileny Żydek oraz Barbary Żydek, a także przy humorystycznym „Facecie na zakupach ”, który zaprezentowały Lena Frosztęga i Amelia Gibas. Najmłodsze adeptki zajęć recytatorskich – Oliwia Stachurska i Diana Mieszczak– oczarowały wszystkich swoimi występami. Nie zabrakło też muzycznych akcentów – uczestniczki zajęć wokalnych, Milena Żydek, Julita Ludwikowska oraz Diana Mieszczak, porwały publiczność znanymi utworami o kobietach, dodając wydarzeniu niepowtarzalnego uroku.
Atmosferę spotkania dopełniła wyjątkowa wystawa malarstwa na płótnie „UrzeczONA” – przedstawiająca kobietę tajemniczą, elegancką i stylową; autorkami prezentowanych prac są uczestniczki warsztatów malarstwa na płótnie „Dama w kapeluszu”: Maria Smolec, Danuta Kociuba, Ewa Winiarska, Krystyna Wnęczak, Agnieszka Józefowicz, Gabriela Madej, Monika Byrska, Oliwia Byrska, Zofia Pabiś, Józefa Babik, Emilia Chmiel, Alicja Skowron, Barbara Bogucka, Sabina Gibas i Amelia Gibas;
Przepiękne portrety zachwyciły uczestników imprezy, stanowiąc idealne tło dla tego kobiecego święta.
Specjalne podziękowania kierujemy do pań z Koła Gospodyń Wiejskich, których zaangażowanie i wsparcie sprawiły, że wydarzenie przebiegło w tak ciepłej i rodzinnej atmosferze. Liczymy na dalszą, równie udaną współpracę!
To była dla nas ogromna radość, że mogliśmy wspólnie celebrować ten wyjątkowy dzień.
Fot. Sabina Gibas, Barbara Bogucka 📸