17/07/2019
Nietypowy post biorąc pod uwagę, że w teorii mamy lato 😅 ale skoro pytacie, to my odpowiadamy❤️
Jakie potrawy na zimowe, a konkretniej lutowe, wesele, aby było zaskakująco i niestandardowo?
Chodził nam pomysł podania kilku pomysłów i zapewne jakieś nazwy dań tutaj padną, ale my zawsze wychodzi z takim mottem, żeby nauczyć łowić, a nie dawać rybę 💪 Wtedy więcej osób jest w stanie skorzystać z jakiejś wiedzy i dopasować ją do siebie.
Zatem.
Kiedy decydujesz się na ślub i wesele zimą, masz oczywiście pewną łatwość z tym związaną, ale i pewne trudności.
Trudnością może być to, że nie masz takiego ogromnego wyboru świeżych produktów.
Łatwość polega na tym, że w ziemie zdecydowanie towarzyszy nam większy apetyt i ochota na weselne potrawy. Druga zaleta jest taka, że panuje odpowiednia temperatura i tutaj wszelki potrawy z ryb, które w lecie są raczej niewskazane, są mile widziane.
Więc to już jest pierwsza wskazówka dla Ciebie. Nie masz zbyt wielu ograniczeń. Możesz postawić na ryby i rozgrzewające potrawy.
Natomiast jeśli marzysz o jakimś naprawdę niestandardowym menu weselnym, to mamy dla Ciebie pewien pomysł.
Zawsze powtarzamy, że spójność jest ważna. Że wybór jakiejś wiodącej koncepcji zawsze się opłaci. Że warto znać siebie i na tym oprzeć całą wizję tego dnia.
Nie inaczej jest z weselnym menu.
Na naszym przykładzie.
ANIA:
Kocham kuchnię meksykańską, język hiszpański, brazylijskie telenowele, muzykę latynoamerykańską, kolory, radość.
Pomijając wątek stylizacji, jeśli chodzi o menu mogłabym pokusić się o wprowadzenie kilku meksykańskich dań lub przystawek. I już! Moje potencjalne menu właśnie stało się wyjątkowe.
Jaki z tego wniosek dla Ciebie?
Zastanów się jaką kuchnię Ty lubisz, Twój narzeczony i postarajcie się przełożyć to na język menu weselnego. Podejdźcie do tego tematycznie.
Nie masz żadnych ograniczeń prócz swojej wyobraźni, ale potrzebujesz przede wszystkim sama trochę pogłówkować.
Stacja z pierogami? Pizza w Waszym stylu? Danie z makaronem? Tortille? Tacos? Zupy? Sajgonki? Góralskie przysmaki typu oscypek z żurawiną? A może haburgery i frytki?
Aaaaa...jesteśmy ciekawe Twoich ulubionych potraw! Podziel się w komentarzu! I zastanów się czy przypadkiem nie można tego zaserwować Twoim gościom.