Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu

Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu to aktywna grupa wolontariuszy działająca w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

Angażujemy się w wiele akcji społecznych, kulturalnych a także pracujemy nad własnymi inicjatywami! Do współpracy zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea bezinteresownej pomocy innym i którzy jednocześnie pragną rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe doświadczenia. Bycie wolontariuszem ŁMCW to z jednej strony wyzwanie, wymagające otwarcia się na innych i odkrycia własnego potencjał

u, z drugiej strony możliwość nawiązania interesujących kontaktów, podniesienia kompetencji w wielu dziedzinach i zwiększenia swojej atrakcyjności na rynku pracy. Oferujemy możliwość wzięcia udziału w cyklu szkoleń i w warsztatach tematycznych, jak również zdobycia praktycznych doświadczeń podczas konkretnych działań. By zapewnić młodym ludziom możliwość konstruktywnego wykorzystania zdobytych umiejętności w przyszłym wkraczaniu na rynek pracy, wprowadziliśmy system certyfikatów i zaświadczeń, potwierdzających ukończenie poszczególnych etapów szkolenia.

ŁMCW to jednak coś więcej niż ośrodek szkoleniowy dla wolontariuszy. Jest to również miejsce dla organizacji pozarządowych, firm i instytucji poszukujących wolontariuszy na potrzeby własnych działań. Organizacje pozarządowe, firmy i instytucje będą więc mogły za pośrednictwem Centrum pozyskiwać wolontariuszy w szybki, łatwy i przemyślany sposób, co znacznie ułatwi im realizację założonych planów i przedsięwzięć, zaś wolontariuszom da szansę na zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.

Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu wychodzi więc na przeciw zarówno samych wolontariuszy, jak podmiotów korzystających z ich pracy. Mamy nadzieję, że dzięki działaniu ŁMCW wolontariat stanie się zjawiskiem dobrze znanym i powszechnym zarówno wśród młodych ludzi jak i organizacji pozarządowych, firm i instytucji z Łodzi i regionu.

🥳🎨🌞W dniu 29 maja 2026 roku w Parku Osiedlowym SP Retkinia Południe odbył się Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców...
01/06/2026

🥳🎨🌞W dniu 29 maja 2026 roku w Parku Osiedlowym SP Retkinia Południe odbył się Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców okolicznych bloków. Podczas wydarzenia można było odwiedzić kilka stref oferujących różnorodne aktywności. 😃🍀W strefie eko uczestnicy mogli wykonać własne torby, czy kupić coś na kiermaszu, 😉🎨w strefie art odbywały się zajęcia plastyczne przygotowane przez pracownię Pałacu Młodzieży.

😎🥳Na tą okazję team wolontariuszy z ŁMCW zorganizował strefę animacji, w której można było pobawić się bańkami mydlanymi, pomalować twarz, zrobić tatuaże, dostać cuda z balonów oraz stworzyć zwierzątka z rolek po papierze.
🍭🤩Największą popularnością cieszyła się jednak darmowa wata cukrowa, bo dzieci jak to dzieci uwielbiają słodycze.

🙂🍀To piątkowe popołudnie upłynęło mam w atmosferze radości, śmiechu i wspólnej zabawy. Uśmiechy dzieci oraz ich ogromne zaangażowanie pokazały, jak ważne są takie inicjatywy integrujące lokalną społeczność i tworzące piękne wspomnienia na długo.

Nie samą pracą i pomaganiem człowiek żyje, więc minionym tygodniu odwiedziliśmy w Laser Games ćwicząc naszą celność i st...
28/05/2026

Nie samą pracą i pomaganiem człowiek żyje, więc minionym tygodniu odwiedziliśmy w Laser Games ćwicząc naszą celność i strategię, a przede wszystkim dobrze się bawiąc. 😃🎯💪🥳

🌞🎯❤️💪W minioną niedzielę, 24 maja, Park im. J. Słowackiego w Łodzi tętnił życiem, dobrą energią i przede wszystkim – chę...
26/05/2026

🌞🎯❤️💪W minioną niedzielę, 24 maja, Park im. J. Słowackiego w Łodzi tętnił życiem, dobrą energią i przede wszystkim – chęcią niesienia pomocy. Wszystko za sprawą III Hematobiegu – wyjątkowego wydarzenia charytatywnego organizowanego przez Fundację na Rzecz Pomocy Chorym na Białaczki. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentacji Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu ! Nasz udział w tym wydarzeniu był również elementem realizowanej przez nas akcji pod hasłem „Biegam, pomagam”.

💪❤️🏃Hematobieg to coś znacznie więcej niż zwykłe zawody sportowe. To przede wszystkim piękny gest solidarności z osobami walczącymi z nowotworami krwi oraz głośny apel o zwiększanie świadomości w zakresie dawstwa szpiku. Każdy pokonany kilometr – niezależnie od tego, czy w biegu na 5 km, 1km, czy spacerze – to wsparcie dla pacjentów hematologicznych.

💪🎯🥳Nasza ekipa z zaangażowaniem włączyła się zarówno w tę sportową stronę wydarzenia jak i wspierając imprezę punktem animacyjnym, ponieważ biegowi towarzyszył wspaniały, rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji.

😃🎨👉I my postanowiliśmy dorzucić do tego wydarzenia swoją własną, kolorową cegiełkę. Co działo się w naszym namiocie?
Każdy mały i duży wojownik mógł zyskać unikalny zmywalny "tatuaż super mocy", który dodawał sił do kibicowania i biegania.
Można było zmienić swój wizerunek poddając się malowaniu twarzy, czy otrzymać balonowe cuda, gdyż wyczarowywaliśmy zwierzaki, miecze i korony, które wywoływały setki uśmiechów.

🔥🩷🙂Dziękujemy organizatorom Hematobieg Hematospacer Hematopiknik za możliwość bycia cześcia tak wspaniałego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom za potężną dawkę pozytywnej energii i gratulujemy pokonanych kilometrów . Do zobaczenia za rok!💪🎯😃❤️🏃

🙂🍀Jak pewnie pamiętacie 25 kwietnia 2026 roku podczas współorganizowanego przez nas wydarzenia „Wiosenny Galimatias” w P...
19/05/2026

🙂🍀Jak pewnie pamiętacie 25 kwietnia 2026 roku podczas współorganizowanego przez nas wydarzenia „Wiosenny Galimatias” w Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, przeprowadzona została akcja „Zbiórka potrzebnych rzeczy dla osób w kryzysie bezdomności”. Ważnym elementem wydarzenia był też charytatywny koncert przygotowany przez uczestników zajęć Pracowni Gitar oraz Teatru Fajnego, którzy poprzez swoje występy wsparli ideę pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

🙂❤️Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i otwartości osób o wielkich sercach udało się zebrać kosmetyki, środki czystości, męskie obuwie i odzież, a także kwotę 509,90 zł. Z zebranych środków zakupiliśmy brakujące i najpotrzebniejsze artykuły higieniczne i odzieżowe: grzebienie, chusteczki nawilżane, plastry opatrunkowe, 20 sztuk bielizny męskiej oraz 50 par skarpet.

🙂🎯W piątek, 15 maja 2026 roku wszystkie zebrane dary zostały przekazane przez nasz a koordynator Sylwie Bartosik , Pani Barbarze Giemzie – Kierownikowi Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności MOPS przy ul. Objazdowej 17. Dostaliśmy zapewnienie, że rzeczy trafią do osób najbardziej potrzebujących, stanowiąc dla nich realne wsparcie i pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

🙂💝🍀Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom koncertu oraz osobom zaangażowanym w organizację akcji za okazane serce, wrażliwość i chęć niesienia pomocy innym. Po raz kolejny RAZEM wyczarowaliśmy trochę dobra.

Miniona niedziela upłynęła nam pod hasłem merdających ogonów, dobrej energii i wspólnie spędzonego czasu 🐾❤️Odwiedziliśm...
12/05/2026

Miniona niedziela upłynęła nam pod hasłem merdających ogonów, dobrej energii i wspólnie spędzonego czasu 🐾❤️
Odwiedziliśmy Schronisko Fundacja Medor, gdzie tradycyjnie zabraliśmy psiaki na spacer po lesie. Dla wielu z nich to nie tylko chwila ruchu, ale przede wszystkim ogromna dawka uwagi, bliskości i radości z kontaktu z człowiekiem 🐶🌳

Jeśli szukacie pomysłu na kolejny weekend, koniecznie odwiedźcie schronisko i zabierzcie jednego z podopiecznych na spacer. Może właśnie wtedy poznacie swojego przyszłego najlepszego przyjaciela? ❤️🐾

Naprawdę niewiele trzeba, żeby sprawić psom ogromną radość .

🌷🌞🎶🙂W sobotę, 25 kwietnia, w Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi  odbyła się pierwsza edycja wyjątkowego wydarzen...
28/04/2026

🌷🌞🎶🙂W sobotę, 25 kwietnia, w Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi odbyła się pierwsza edycja wyjątkowego wydarzenia – "Wiosenny Galimatias". W godzinach 10:00–13:00 przestrzeń wypełniła się energią, zaangażowaniem i dobrą atmosferą, a wszystko to wokół idei połączenia sztuki,odpowiedzialnej konsumpcji, troski o środowisko i wsparcia osób w trudnej sytuacji życiowej.😃❤️🌳 Co w tym roku weszło w skład naszego Galimatiasu?

😃👕📚Był kiermasz rzeczy używanych.
Na rodzinnych stoiskach, fantastycznie przygotowanych przez naszych wystawców, można było kupić między innymi książki, gry, czy ubrania, które zyskały w ten sposób szansę na drugie życie, a dla najmłodszych była to praktyczna lekcja odpowiedzialnego podejścia do konsumpcji.

😎🎨🫙Tego dnia nie zabrakło też kreatywnego działania przygotowanego przez wolontariuszy Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu. Na warsztatach recyklingowych uczestnicy odkrywali tajniki decoupage-u tworząc ze zwykłych słoików i puszek małe, artystyczne, a zarazem użyteczne cuda. Wspólna przestrzeń sprzyjała rozmowom, wymianie doświadczeń, budowaniu relacji oraz była okazją do zatrzymania się na chwilę i bycia „tu i teraz”.

🙂🍀🎯Wiosenny Galimatias miał również wymiar charytatywny -po konsultacji z Wydziałem Wsparcia Osób w Kryzysie Bezdomności w trakcie wydarzenia prowadziliśmy zbiórkę środków higienicznych i opatrunkowych oraz męskich butów i odzieży, które trafią do osób potrzebujących.

🌞🎶🎸🌸Temu celowi był też poświęcony charytatywny koncert wiosenny, przygotowany przez uczestników zajęć Pracowni Gitar oraz Teatru Fajnego pod okiem p. Marty Król i Jowity Popow. Koncert stanowił nie tylko artystyczne podsumowanie całego dnia będąc istną ucztą muzyczną, ale także był okazją do prezentacji rozwoju umiejętności i talentów młodych artystów, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali różnorodny i barwny repertuar. Podobnie jak przy zimowej zbiórce dla zwierzaków tak i teraz uczestnicy wydarzenia wykazali się wielką empatią i sercem. ❤️🔥👉To dzięki Wam udało się zebrać pokaźną ilość kosmetyków , trochę męskich butów i ubrań oraz aż 509,90 zł, za które także zostaną zakupione rzeczy wskazane przez naszego partnera jako najbardziej potrzebne osobom bezdomnym.

🤓🌍♻️Ważnym elementem sobotniego wydarzenia była też zbiórka elektrośmieci, przygotowana przez Młodzieżowy Eko Lab we współpracy z partnerem - Nadleśnictwo Grotniki, Lasy Państwowe, dzięki któremu uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w przyrodniczym quizie z nagrodami, a Ci którzy przynieśli zepsute sprzęty elektryczne (których udało się zebrać naprawdę sporą ilość!), otrzymali w zamian sadzonki drzew. Tu szczególne podziękowania należą się Szkole Mistrzostwa Sportowego za rekordową zbiórkę elektrośmieci i ogromne zaangażowanie.

😃🎶🌍❤️🎨🌞🌷Wiosenny Galimatias pokazał, że nawet niewielkie działania mogą mieć realny wpływ – zarówno na środowisko, jak i na życie drugiego człowieka. To wydarzenie jest dowodem na to, że współpraca, empatia i zaangażowanie mogą iść w parze z dobrą zabawą i twórczą aktywnością.💪

🌞❤️🔥Ogromnie dziękujemy:

🙂👉Wystawcom, którzy po mistrzowsku przygotowane swoje stanowiska i rzeczy do sprzedaży,
🌳👉- Nadleśnictwo Grotniki, Lasy Państwowe za super punkt edukacyjny i sadzonki drzew
♻️👉 MB Recycling za pomoc w przygotowaniu zbiórki elektrośmieci.
🌞👉SM Retkinia Południe oraz działowi promocji Pałacu Młodzieży za pomoc w promocji wydarzenia
🎸👉muzykom i artystom z Pracowni Gitar i Teatru Fajnego za fantastyczny repertuar, wykon i kolejny cudowny koncert
😃💪wolontariuszom ŁMCW za przygotowanie warsztatów i pomoc w organizacji wydarzenia
😎👉Dyrekcji i pracownikom Pałacu Młodzieży zaangażowanym w realizację wydarzenia oraz
❤️👉Wam drodzy uczestnicy eventu, którzy spędziliście z nami to sobotnie przedpołudnie wspierając ideę wydarzenia.

🌞❤️🌷🌍To dzięki Wam Wszystkim mogliśmy zapoczątkować, mamy nadzieję, koleją piękną tradycję. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym Wiosennym Galimatiasie za rok
Organizatorki wydarzenia
Sylwia Bartosik , Marta Wieszczycka, Marta Król, Jowita Popow

25/04/2026

🔥Wiosenny Galimatias to już dziś 🔥🍀
Nie siedź w domu !!! Zapraszamy 25.04.2026 w godz.10:00-13:00 do Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi na SUPER WYDARZENIE 💪🍀❤️🔥
Czekają na Was
Super Wystawcy kiermaszu
Warsztaty decoupage
Zbiórka elektrośmieci z wymianą na sadzonki drzew i z grą przygotowana przez Lasy Państwowe
Zbiórka kosmetyków i środków higienicznych dla osób w kryzysie bezdomności

Przybywajcie! Zróbmy coś razem dla siebie i planety

🔥🍀 Zapraszamy 25.04.2026 w godz.10:00-13:00 do Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi na SUPER WYDARZENIE -WIOSENNY ...
21/04/2026

🔥🍀 Zapraszamy 25.04.2026 w godz.10:00-13:00 do Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi na SUPER WYDARZENIE -WIOSENNY GALMATIAS, które współorganizujemy💪🍀❤️🔥 zróbmy coś razem dla siebie innych i planety!!!!
My będziemy a Wy?
Udostępnijcię post i pomóżcie nam dotrzeć do większej ilości osób!

🏆🏃‍♀️🎯W miniony poniedziałek w ramach startu projektu „Biegam Pomagam”  zorganizowaliśmy inspirujące spotkanie  z goście...
16/04/2026

🏆🏃‍♀️🎯W miniony poniedziałek w ramach startu projektu „Biegam Pomagam” zorganizowaliśmy inspirujące spotkanie z gościem specjalnym –p. Sylwia Florczak , biegaczką Klub Sportowy Szakale Bałut Łódź .. Pani Sylwia ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych, w tym 1. miejsce wśród kobiet w swojej kategorii wiekowej podczas ostatniego DOZ Maratonu, podczas którego pomagaliśmy.

😃🎯👉Pierwsza część spotkania miała charakter rozmowy i wymiany doświadczeń. Poruszyliśmy ważne tematy związane z realizacją marzeń i wyznaczaniem celów – zarówno sportowych, jak i życiowych. Pani Sylwia podzieliła się swoją historią, pokazując, że konsekwencja, cierpliwość i wiara w siebie mogą prowadzić do wielkich osiągnięć.

Rozmawialiśmy także o tym:
👉 jak rozpocząć przygodę z bieganiem lub inną aktywnością fizyczną, unikając najczęstszych błędów i kontuzji,
👉 jak ważne jest t za motywację i cenne wskazówki!
👉 że nie każdy musi biegać, ale każdy może odnosić sukcesy – na miarę swoich możliwości i celów.

🏃🏃‍♀️🎯Druga część spotkania odbyła się na świeżym powietrzu i miała formę krótkiego minitreningu. Mieliśmy okazję poznać i przećwiczyć proste, ale bardzo skuteczne ćwiczenia wspierające sprawność, koordynację i zapobiegające urazom – przydatne zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

🥇🙂❤️Spotkanie było nie tylko dawką wiedzy i praktyki, ale przede wszystkim ogromną inspiracją do działania. Dziękujemy Pani Sylwii Florczak za poświęcony czas, ciekawe spotkanie, motywację i cenne wskazówki!

🏃‍♀️🏃🥇🎯 12 kwietnia po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Po...
14/04/2026

🏃‍♀️🏃🥇🎯 12 kwietnia po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce – DOZ Maraton Łódź , tóry jest zarazem mistrzostwami Polski w biegu maratońskim. To sprawia, że wydarzenie to nie tylko przyciąga amatorów biegania, ale również czołowych zawodników rywalizujących o najwyższe krajowe tytuły. Miasto ponownie opanowali biegacze z całego kraju i zagranicy, tworząc wyjątkową atmosferę sportowego święta.

🙂💪🔥Grupa wolontariuszy Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu po raz kolejny aktywnie włączyła się w organizację wydarzenia. Tym razem odpowiadaliśmy za przygotowanie i obsługę punktu odżywczego na trasie biegu. Punkt został przez nas zorganizowany zgodnie z wytycznymi organizatora – zadbaliśmy o odpowiednie rozmieszczenie wody, napojów izotonicznych oraz innych produktów dla biegaczy, tak aby mogli oni sprawnie i bezpiecznie z niego skorzystać. Oczywiście po, trzeba było wszystko posprzątać. Z tym też uwineliśmy się biegusiem 😃🥇🎯

🔥😃🏆Udział w wydarzeniu był dla nas nie tylko okazją do wsparcia dużej imprezy sportowej, ale również do integracji zespołu i zdobycia kolejnych doświadczeń w pracy wolontariackiej. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.

Adres

Aleja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 86
Łódź
94-050

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Łódzkie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu:

Udostępnij