19/06/2026
Újra ingyenes filmzenei koncert Zalaegerszegen
A nyári esték egyik különleges zalaegerszegi zenei élménye tér vissza 2026. július 4-én, szombaton 20.00 órakor a Dísz térre.
Az elmúlt években nagy érdeklődés kísérte az ingyenes filmzenei koncertet, ahol ismert és szeretett dallamok szólaltak meg szimfonikus zenekari előadásban.
A legnagyobb filmslágereket idén is a Zalaegerszegi Szimfonikus Zenekar adja elő. Vezényel Pejtsik Péter. Fellépnek: Korponay Zsófi, Mihály Luca, Sárközi Roland, Gála Társastáncklub Egyesület, Liszt Ferenc Általános Iskola kórusa, Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészeti Iskola növendékei
Az este során olyan népszerű filmzenék csendülnek fel, mint a Top Gun, a Titanic, a Star Wars, a Gyűrűk ura, a James Bond, a Keresztapa, a Rocky, az Oroszlánkirály, a Herkules, valamint a Hogyan tudnék élni nélküled ismert dalai.
A rendezvény elején helyi tehetséges fiatal művészek lépnek színpadra, majd ezt követően kezdődik a filmzenei koncert.
⏰ Időpont: 2026. július 4., szombat, 20.00 óra
📍 Helyszín: Zalaegerszeg, Dísz tér
❗️ A rendezvény ingyenes.
Rossz idő esetén a program az Art Moziban kerül megrendezésre. Ebben az esetben a részvétel regisztrációhoz kötött. A regisztrációs jegyek korlátozott számban június 9-én, kedden 15.00 órától vehetők át az Art Mozi jegypénztárában, naponta 15.00 és 20.00 óra között.
A rendezvény védnöke: Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg Megyei Jogú Város polgármestere.
A rendezvény házigazdája és ötletgazdája: Galbavy Zoltán önkormányzati képviselő.
Szeretettel várjuk az érdeklődőket erre a különleges nyáresti koncertélményre Zalaegerszeg szívében.