Tízezren a Sóstóra

Tízezren a Sóstóra 1 Szív, 1 Érzés, 1 Élet, 2 Szín: Csak a PIROS és a KÉK!

Új pályázatot írnak ki a Videoton FC Fehérvár értékesítéséreSzékesfehérvár Közgyűlése pénteki ülésén tárgyalt a Videoton...
26/05/2026

Új pályázatot írnak ki a Videoton FC Fehérvár értékesítésére

Székesfehérvár Közgyűlése pénteki ülésén tárgyalt a Videoton FC Fehérvár jövőjéről, és döntött arról, hogy az önkormányzat új, egyfordulós pályázatot ír ki a klubot működtető gazdasági társaság értékesítésére.

A pályázat célja, hogy a klub olyan új tulajdonoshoz kerüljön, aki hosszú távon is biztosítani tudja a Videoton szakmai és pénzügyi stabilitását. A részletes pályázati felhívás várhatóan május 26-án jelenik meg a város honlapján, a benyújtási határidő pedig június közepe lehet.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester elmondása szerint több érdeklődő is jelezte már indulási szándékát. A város célja, hogy olyan befektetőt találjanak, aki fenntartható és sikeres klubmodellt tud kialakítani, ezzel biztosítva a fehérvári labdarúgás jövőbeni fennmaradását és fejlődését.

👉 Bővebben:

https://vidi.hu/hirek/05-kozlemeny-palyazat?fbclid=Iwb21leAR9AEJjbGNrBH0ALWV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHvIJ8xuuCeoWyjA0kUGozCy4OUgHAlzUuLMzLn97wQFQQvlSMg3ejBb_F-kS_aem_cKiKWXYQfZPqcd-xoxJ6Qw

📷:vidi.hu

VÁLTOZÁSOK A KERETBEN!Csapatunk szombaton jelentette be első nyári szerzeményét, a 27 éves, NB I-es tapasztalattal is re...
26/05/2026

VÁLTOZÁSOK A KERETBEN!

Csapatunk szombaton jelentette be első nyári szerzeményét, a 27 éves, NB I-es tapasztalattal is rendelkező középpályást, a Kecskemétről érkező Derekas Zoltánt. Korábban több játékos távozása is eldőlt már. Távozott a kölcsönben Fehérváron szerepelt Dékei Márk,Geiger Bálint, Haraszti Zsolt, Somogyi Ádám. Szerződése lejártával távozott Kovács Bence, Nagy Gergely ès Zimonyi Dávid is.

FELKÉSZÜLÉSJúnius 18-án kezdődik a nyári felkészülése csapatunknakAz első csapatedzésre június 20-án kerül majd sor.Csap...
20/05/2026

FELKÉSZÜLÉS

Június 18-án kezdődik a nyári felkészülése csapatunknak
Az első csapatedzésre június 20-án kerül majd sor.

Csapatunk számára 2026. június 18-án (csütörtökön) egyéni felmérésekkel és orvosi vizsgálatokkal kezdődik meg a felkészülés a 2026/2027-es bajnoki szezonra. Az első csapatedzést június 20-án (szombaton) tartja majd Pető Tamás vezetőedző.

A felkészülési mérkőzések szervezése és véglegesítése folyamatban van, ezekről a következő hetekben tájékoztatjuk majd szurkolóinkat.

A másodosztályú bajnokság új idénye 2026. július 26-án (vasárnap) kezdődik majd.

18/04/2026

NYÍLT LEVÉL
a Magyar Labdarúgó Szövetség részére

Tisztelt MLSZ!

Szeretnénk nyíltan és egyenesen feltenni a kérdést:
hogyan lehet igazságos az osztályozó rendszere a jelenlegi feltételek mellett?

Miközben az NB II-ben korlátozva van a külföldi játékosok szerepeltetése, és kötelező a fiatalok nagyobb arányú beépítése, addig az NB I-ben szereplő csapatok jelentős része légiósokra épít, sokszoros költségvetéssel és keretértékkel.

Ez nem egyszerű különbség, ez rendszerszintű versenyhátrány.

Hogyan várható el így bármely NB II-es klubtól, hogy egyenlő feltételek mellett vívjon ki feljutást egy ilyen osztályozó során?

Továbbá felmerül a kérdés:
miért nem hallják meg a szurkolók és a szakmai közeg egyre hangosabb véleményét a 16 csapatos NB I visszaállításáról?

Miért tűnik úgy, hogy a döntések nem a magyar futball fejlődését szolgálják, hanem inkább ellehetetlenítik a klubokat?

Őszintén szólva sok szurkolóban az az érzés alakul ki, hogy ezek a lépések nem átgondolt szakmai döntések, hanem érthetetlen, akár személyes érdekeket is tükröző irányok.

Különösen aggályos, hogy mindez hogyan egyeztethető össze azzal a gyakran hangoztatott céllal, hogy több magyar fiatal kapjon lehetőséget.
Mert jelen formájában ez a rendszer inkább akadályozza, mint segíti ezt.

Kérjük Önöket, adjanak egyértelmű és szakmailag alátámasztott választ:
- hogyan lesz így igazságos az osztályozó,
- és pontosan miként szolgálja ez a magyar labdarúgás jövőjét?

A szurkolók türelme nem végtelen.
A jelenlegi irány komoly felháborodást váltott ki, és ennek hangja egyre erősebb.

Bízunk benne, hogy még időben felülvizsgálják ezt a rendszert, mert ennek hiányában a további bizalomvesztés elkerülhetetlen.

Tisztelettel:
Tízezren a Sóstóra szurkolói oldal
❤️💙

ZÉ LUIS ÚJRA FEHÉRVÁRON‼️Csapatunk tájékoztatása szerint Zé Luis újra Vidiben!  A 35 éves legendás támadó egy szezonra ú...
01/04/2026

ZÉ LUIS ÚJRA FEHÉRVÁRON‼️

Csapatunk tájékoztatása szerint Zé Luis újra Vidiben!
A 35 éves legendás támadó egy szezonra újra visszatér Fehérvárra kölcsönbe.
José Luís Mendes Andrade 1991. január 24-én született a Zöld-foki Köztársaság Fogo nevű szigetén.

„Nagyon tetszett az a hangulat, amit tapasztaltam Fehérváron, és az is, amit a klubnál láttam. Úgy tűnik, jól fogom érezni magam a Vidinél, itt minden feltétel adott ahhoz, hogy csak a futballra kelljen koncentrálnom. - mondta Zé Luis. /Április1/

Cím

Csíkvári Utca 10
Székesfehérvár
8000

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Tízezren a Sóstóra új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás