10/01/2019
Kedves ismerőseim!
Szeretettel várunk minden külsős szemet és érdeklődőt a Pilis Szemei fotószakkör első nyílt órájára 2019 január 30-án 17:00-tól a Generációk Háza-ban.
Gyere el és nézd meg nyílt óránkat, ahol a szakkör pár hónapos munkáit foglaljuk össze. Megtekinthetitek az első kompozíciós feladatokat, fény-árnyék játékokat, különböző szín és tónusábrázolásokat. Kérdéseket tehettek fel az alkotóktól és feladatokról. Megnézhetitek hogyan zajlik le egy óra és közös konzultáció. Ha tetszett a nyílt óra és kedvet kaptál a fotózáshoz csatlakozhatsz új kezdő csoportunkba februártól vagy pedig felzárkózhatsz a haladó csoportunkhoz is.
⚠️Jelentkezi itt tudtok ⚠️ https://goo.gl/forms/un5AovgChKAqrwCr2
Ma már szinte mindenki rendelkezik okostelefonnal és a technika előrehaladásának köszönhetően könnyen elérhetővé váltak a jó minőségű fényképezőgépek, így egyre több embernek lehetősége van képek megörökítésére. Sajnos, mint más ágazatoknak, ennek is megvannak a hátrányai. Hiába vesszük meg a legkorszerűbb telefont vagy fényképezőt, ha azt nem tudjuk használni. Hiszen egy jó kép elkészítésének a kulcsa nem csak a technikában rejlik. A mai médiák közül a fotó az egyik legelterjedtebb ágazat, amely információ rögzítésére és közvetítésére képes. Fontos, hogy tudjuk mit szeretnénk átadni és egyértelművé tenni azt, hogy ezzel mit szeretnénk elmondani. A fotóban a tudatosság az egyik fő szempont. Egy képet előre kell tudnunk látni vagy elképzelni. Persze mindig lesznek olyan helyzetek, amikor a helyszín vagy egy esemény lesz a befolyásoló tényező, azonban egy előzetes elképzelésünknek mindig kell lennie egy adott témával kapcsolatban. A szakkörön többnyire erre a tudatosságra és gondolkozásmódra szeretném tanítani a résztvevőket. Ezt a tudatosságot sok konzultációval, tervezéssel és gyakorlati feladatokkal sajátítják el a fotósok. Mindezek mellett az egyéniségük megértésére, kibontakozására és elmélyítésére is nagy hangsúlyt fektetünk. Nem véletlenül használják sokan a fotót terápiás módszernek, mert a fotó megtanít koncentrálni, figyelni, elmélyülni, értelmezni és gondolkozni. A célom az, hogy a különböző feladatok gyakorlásával és elsajátításával a tanulók megismerjék magukat és a körülöttünk lévő világot.
A kis-és nagy- fotósaimtól pedig szeretném megköszönni figyelmeteket és az eddigi munkáitokat, én is sokat tanultam tőletek! A jövőben is legyetek legalább ilyen szorgalmasak és sokat fogtok még fejlődni! :)
Bárkinek bármilyen kérdése van keressetek bátran!
[email protected]
+36 30 522 9291