01/06/2026
🇭🇺 Megemlékezés a Magyar Hősök Emléknapján Nagyigmándon 🇭🇺
Május 31-én közösen tisztelegtünk azok előtt a hősök előtt, akik életüket áldozták hazánkért.
A megemlékezés a Szent Mihály Római Katolikus Templomban kezdődött, ahol Milus Ferenc plébános celebrált szentmisét. A szertartást követően Zeke Jázmin, a Nagyigmándi Pápay József Általános Iskola 7.a osztályos tanulója szavalatával idézte meg a hősök emlékét, majd Hajduné Farkas Erika polgármester asszony mondott ünnepi beszédet.
Ezt követően az I. világháborús emlékműnél folytatódott a megemlékezés, ahol Csajtai Noémi, a 7.a osztály tanulója mondott verset. Az emlékezés jegyében Milus Ferenc plébános és Sugár Tamás lelkipásztor mondtak imát az elesettekért. Az emlékműnél koszorút helyezett el Hajduné Farkas Erika polgármester asszony, Dr. Szijjné Szabó Csilla alpolgármester asszony és Lukács Jácint képviselő úr.
A megemlékezés a II. világháborús emlékműnél folytatódott, ahol Hajduné Farkas Erika polgármester asszony, Csiszár Éva képviselő asszony és Lukács Jácint képviselő úr helyezték el a tisztelet koszorúját. Az emlékezés virágait Viola Sándorné is elhelyezte az emlékműnél.
Köszönjük mindazoknak, akik jelenlétükkel és közreműködésükkel hozzájárultak ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk hőseinkre. Emlékük előtt tisztelettel hajtunk fejet.
🕯️ „A hősök nem halnak meg, amíg emlékezünk rájuk.”
🇭🇺