Szabó Olivér ceremóniamester

Szabó Olivér ceremóniamester Ha elakad a szavatok, leszek a hangotok! Néha könnyebben találunk társat, mint a szavakat, kül?

Boldog új évet kívánok…… kezdtem a tavalyi évet, mint oly sok éve mindig. De bejött! Az elmúlt évem igazán sikeres volt ...
11/01/2022

Boldog új évet kívánok…

… kezdtem a tavalyi évet, mint oly sok éve mindig. De bejött! Az elmúlt évem igazán sikeres volt mind szakmailag, mind a magánéletemben.
Rengeteg esküvőt vezettem le sikerrel, a párok és a násznép és a magam megelégedésére. Mindegyik esküvő egy-egy csoda volt, ráadásul a tavaszi-nyári péntek-szombatok külön izgalmat tartogattak. Hiszen úton volt a kislányom, aki már születése előtt tréfás kedvű volt, így játszadozott a feleségem és az én idegeimmel is, hogy mikor fog megszületni. Bizony a feleségem, hiszen 2021-ben én is megnősültem, de ez majd egy külön bejegyzést érdemel. Kislányom végül természetesen egy szombati napon született meg 13:40 perckor. 16:00 órakor már az aznapi esküvőn voltam. Azt hiszem ez is megér majd egy posztot. :)
Az új év új feladatokat is hozott. Első szertartásaimat is levezettem. Ez új kihívásokkal járt, de mindegyik szertartás csodálatosan sikerült. Furcsa volt az egyik pillanatban szertartásvezetőnek lenni, majd rögtön ceremóniamesterként folytatni, de amilyen furcsa volt, olyan természetessé is vált.
Szóval azt hiszen nem lövök majd mellé, ha az idei évet is úgy kezdem, hogy boldog új évet kívánok! A volt és leendő házaspároknak, barátaimnak, magamnak.

Idegenvezetőkén tis dolgozom, egy rövid podcast-et készít***ek velem. A két munka nagyon hasonló, mindekettőt imádom csi...
28/02/2021

Idegenvezetőkén tis dolgozom, egy rövid podcast-et készít***ek velem. A két munka nagyon hasonló, mindekettőt imádom csinálni. A tavalyi esküvők közül elmaradt néhány, de így is sokat meg tudtunk csinálni a párokkal. Idegenvezetés viszont csak kettő volt egész évben. :( Remélem ez az év az újrakezdésről szól mindenkinek, és remélem minnél többen kezdhetik újra egészségesen.

Komárom podcast: Február utolsó vasárnapja az idegenvezetők világnapja. A szakmáról, a komáromi idegenvezetői élményekről Szabó Olivért kérdeztük. Forrás: Komáromi Városmarketing Kft.

A mai bázis: Mindszentkálla gyönyörű falva. A kötelező pisztáciafagyi letudva. Indulok Tapolcára, ahol Eszter és Szabi s...
05/09/2020

A mai bázis: Mindszentkálla gyönyörű falva. A kötelező pisztáciafagyi letudva. Indulok Tapolcára, ahol Eszter és Szabi szertartása kezdődik. Buli Káptalantótiban a Katlan birtokon. 🙂

Vasárnap a ceremóniamester megpihen, facebookozik és barátai esküvői szettjeit reklámozza. :D
02/08/2020

Vasárnap a ceremóniamester megpihen, facebookozik és barátai esküvői szettjeit reklámozza. :D

Tegnap volt az 5. házassági évfordulónk. 💗
Elképesztő milyen gyorsan telik az idő és mégis mennyi minden változott az elmúlt 5 évben. 2017-ben létrejött az Aurora Candle Company, amit azóta is töretlen lelkesedéssel fejlesztünk nap, mint nap.
Ha most lenne az esküvőnk akkor tuti ilyen illatos Aurora gyertya lenne a köszönőajándék.
Nálunk a designba az ezüst tető illett volna, pedig nekem amúgy a réztetőa szívem csücske. 😀
Ha esküvőre készülsz, válassz Aurora gyertyát köszönőajándéknak!

Most szombaton Naszályon jártam a Billegi kastélyban. Mindig szívesen jövök ide, ahol a házigazdákat és a személyzetet m...
26/07/2020

Most szombaton Naszályon jártam a Billegi kastélyban. Mindig szívesen jövök ide, ahol a házigazdákat és a személyzetet már jól ismerem. Petra és Karcsi esküvője idén a harmadik volt. A fantasztikus násznép, a tűzoltó keménymag, a csodálatos ifjú pár, a remek DJ és a stáb többi tagja, mind kit***ek magukért, így egy pezsgő hangulatú esküvővel gazdagodtunk. Bár sok esemény elmaradt idén, végül jöttek új felkérések, így épp ott tartok, ahol év elején elterveztem. :) Még van pár szabad időpont szeptember-októberre, ha valaki last minute házasodna, várom a megkereséseket. :)
Petrának és Karcsinak sok-sok boldogságot kívánok! :)

A helyzet fokozódik, az intézkedések változnak. Fontos, hogy mindenki alaposan átgondolt döntést hozzon, hogy halaszt, a...
14/05/2020

A helyzet fokozódik, az intézkedések változnak. Fontos, hogy mindenki alaposan átgondolt döntést hozzon, hogy halaszt, avagy belevág a nyári, őszi esküvőbe. Javaslom a teraszos, sátras, szabadtéri esküvők előnyben részesítését, így egy esetleges korlátozás talán nem tesz keresztbe a bulinak. :) A magam részéről rugalmasan, és a megszokott árakon vállalom nyáron, ősszel és télen is az esküvők lebonyolítását. :) Várom az érdeklődéseket, kérdéseket, ajánlatkéréseket.

Több ponton enyhülnek az eddigi járványvédelmi intézkedések.

Kedves házasulandók!Közhelyes,tudom, de történelmi időket élünk. Nehéz hónapok állnak mindnyájunk mögött és előtt is. Ki...
06/05/2020

Kedves házasulandók!
Közhelyes,tudom, de történelmi időket élünk. Nehéz hónapok állnak mindnyájunk mögött és előtt is. Kinek könnyebb, kinek nehezebb megélni a járványhelyzet okozta új helyzeteket.
Az élet azonban a történelem folyamán sem állt le soha, és nem áll le most sem. A mostaninál súlyosabb periódusokban is utat tört magának, és ismerkedtek az emberek, házasodtak, és gyermekeket vállaltak.
Természetesen mindenkinek el kell fogadni, hogy jelenleg nem a lakodalmak idejét éljük. Jelen állás szerint augusztusig nem lehet rendezvényeket tartani, bár vannak petíciók esküvőkkel kapcsolatban. Minden napról-napra változik, így mindig alkalmazkodnunk kell nekünk is.

Én két dologgal tudok most nektek segíteni.
Először is, azzal, hogy a 2020-as árat tudom 2021-re is kiajánlani. Ez a meglévő párjaimnál egyértelmű számomra, de az új jelentkezők részére is szeretném megkönnyíteni ezzel az esküvői szervezést.
Másodszor pedig engedjétek meg, hogy pár tanácsot adjak. Ezek személyes vélemények, nincs kőbe vésve, hogy nekem lesz igazam, de talán érdemes megfontolni az alábbiakat.

- A kieső esküvők 90%-át meg fogják tartani. A rendelkezésre álló helyszínek, fotósok, éttermek száma azonban nem fog nőni, sőt talán csökken is, így amikor újra lesznek lakodalmak, sokkal többen akarnak ugyanannyi szolgáltatót keresni. Érdemes tehát minél előbb lefoglalni ezeket.

- Számolni kell azzal, hogy több szolgáltató emelni kényszerül a kieső bevételei miatt. Hallottam olyat, aki hozzám hasonlóan nem emel, de hallani komoly költségnövekedésekről is.

- Érdemes lehet a szabadtéri helyszíneket keresni, hiszen az enyhítések mindig a nagyobb légtereken kezdődnek. Kérdéses, hogy adott esetben a sátras, teraszos helyszínek nem előnyösebbek-e.

- Keressétek a rugalmas szolgáltatókat. Az idei évben, de talán még jövőre se lehettek biztosak semmiben. Lehet, hogy épp egy új rendelkezés miatt az utolsó pillanatban kell módosítani. Természetesen azt se várjátok, hogy mindig mindenben tudnak a szolgáltatók változtatni, de olyanokat keressetek akik legalább törekszenek rá.

- Jelenleg úgy tűnik, hogy szeptember és október lesznek az idei év slágerei, de a 2021-es tavasz is népszerű. Érdemes lehet elgondolkozni egy esetleges téli esküvőn. (Persze csak ha épp nem erősödik fel akkor a járvány) A szolgáltatóknak ez még most is holt szezon, könnyebben találtok bármit, és talán olcsóbban is. Egy téli esküvő is lehet csodaszép, és meghitt. Legalább nem kell az esőtől és kánikulától tartani. :)

A fenti lista nem teljes körű, ha specifikus kérdésetek van, forduljatok hozzám bizalommal, akár szerződésben állunk, akár nem. :)
Ne feledjétek, az élet nem áll le! Vigyázzatok magatokra!
Üdv.: Szabó Olivér

Egy érdekes infografika.Ceremóniamesterként én is tapasztalom a növekvő számú házasságkötéseket. Érdekes és szerintem ör...
13/02/2020

Egy érdekes infografika.
Ceremóniamesterként én is tapasztalom a növekvő számú házasságkötéseket. Érdekes és szerintem örömteli látni a kilencvenes évek után növekedést. Természetesen ezek mögött ott vannak a különféle kedvezmények, hitelek is, de amennyire a tavaly párjaimat megismertem, a biztos pont keresése az életben is közre játszhat.
Nektek mi erről a véleményetek?

👰🏼🤵🏽 Legfrissebb előzetes adataink szerint hazánkban „esküvőboom” volt tavaly: szeptember végéig többen kötötték össze életüket, mint 2018-ban az egész évben. ⬆️ A házasságkötések száma emelkedő tendenciát mutat a 2010-es mélypont óta: 2019 január–novemberében közel 62 ezer pár járult az anyakönyvvezető elé. Figyelembe véve az átlagértékeket, becslésünk szerint 2019-ben akár a 64 ezres számot is átléphette a frigyre lépők száma, amire közel harminc éve nem volt példa.😲💑
💍De hogyan is házasodunk? 🇭🇺 Magyarországon 2018-ban a házasodó férfiak átlagos életkora 36,6, a nőké pedig 33,5 év volt. Az első házasságkötés ennél fiatalabb korban történik, a nők átlagosan 30,1, a férfiak 32,8 éves korukban mondták ki a boldogító igent. Az először házasulók átlagos életkora 1990 óta mindkét nem esetén több mint 8 évet emelkedett. 👰🏻🤵🏻
www.ksh.hu/hir_200211

Mit csinál a ceremóniamester télen? Tétlenül lóbálja a lábát a kandalló előtt? Elmenekül a hideg elöl valami egzotikus h...
15/12/2019

Mit csinál a ceremóniamester télen? Tétlenül lóbálja a lábát a kandalló előtt? Elmenekül a hideg elöl valami egzotikus helyre? Nem éppen. Azt csinálja, amit egyébként is, konferál, szórakoztat, szervez! Csak épp a helyszín más. Az idén a Neszmélyi Borút és Tata város felkérésére többször is a tatai adventi vásár házigazdája lehettem. Meggyújtottuk a gyertyákat az óriáskoszorún, kigyulladtak a karácsonyfa fényei, sőt egy alkalommal a Mikulás is ellátogatott hozzánk. Sokan voltunk, és remek volt a hangulat!
Ps.: Az ajándék kürtőskalács illatánál semmi se finomabb! :D

Eljegyzés a fa alá?Az adventi várakozás és készülődés, és maga a karácsony egy igen mozgalmas, érzelmes szakasza az évne...
11/12/2019

Eljegyzés a fa alá?

Az adventi várakozás és készülődés, és maga a karácsony egy igen mozgalmas, érzelmes szakasza az évnek. A mozik és a tévé telve vannak romantikus filmekkel, mi pedig, "egyszerű" férfiak úgy érezzük, hogy ha a csajok a vásznon elolvadnak az ünnepi lánykéréstől, akkor nekünk is itt az esély egy nagyot villantani.
De vajon tényleg így van? Valóban ez a legalkalmasabb időpont megkérni álmaink nőjének a kezét?
A legáltalánosabb válasz, amit erre a legtöbben mondanak, bármilyen meglepő is az, hogy nem.

Gondoljuk csak át az egészet! A karácsony sokaknak Jézus születéséről szól, másoknak a családról, ajándékozásról, meghittségről. Az a helyzet, hogy így-is, úgy-is közösségi élmény. Egy eljegyzés pedig minden más családtagot mellégpályára tesz.
Emellett az összes eljövendő karácsonyotokat is meghatározza majd. Mindig szóba kerül, hogy "Ugye emlékeztek arra, amikor 5-10-15 évvel ezelőtt...". És ha, teszem azt, közbejön valami? Talán nem épp az ünnepek alatt szeretnél az elmúlt kapcsolatodra gondolni...
Azonban olvastam, hallottam több pozitív véleményt is ebben a témában. A pro érvek szerint, így mindig emlékezni fogtok rá, ad egy kis plusz varázst.

A döntés természetesen nem nálam van. Ha erről kérdez egy pár, inkább azt javaslom, hogy talán szerencsésebb egy semlegesebb időben eljegyezni a kedvesedet. Ha viszont ez egy régi vágy, és egyértelmű, hogy a párod is a karácsonyt szeretné titokban, akkor legyen ez a kettőtök ünnepe, távol a családi eseménytől. Legfeljebb a vacsora és az ajándékokat követően említsétek meg, mint váratlan örömhírt.
Ha már eljegyeztek, vagy ha tervezed, hogy eljegyeznéd a kedvesedet, akkor januárban ne felejtsetek el nekilátni készülődni, mert gyorsan elkapkodják a legjobb helyeket, fotósokat és persze ceremóniamestereket. :D Nekem még van szabad kapacitásom, ha úgy érzitek, tudok segíteni, írjatok bátran!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Nektek egyébként mi a véleményetek erről? Fiúk, ti bevállalnátok egy karácsonyi eljegyzést? Kandalló, forralt bor, kiterített medve, meg minden... :D
Lányok, ti pedig örülnétek ha karácsonykor kérné meg a párotok a kezeteket? Kis ajándékcsomag, kinyitod, hopp egy gyűrű...?
A válaszokat várom a kommentben.
Olivér

Ma a legutóbbi és egyik legösszet***ebb esküvőmet szeretném bemutatni. Judit és Paul házassága nem csupán a nyelvi külön...
02/12/2019

Ma a legutóbbi és egyik legösszet***ebb esküvőmet szeretném bemutatni. Judit és Paul házassága nem csupán a nyelvi különbségek és a kulturális szokások miatt volt egyedi, de a helyszín, a naszályi Billegi kastély is emlékezetessé t***e. Hogyan lehet összekovácsolni egy jó adag magyar, ír, svéd, norvég, cseh, mexikói, német, angol és svájci vendéget? Kellett hozzá Judit és Paul rugalmassága. Igazán profi pár voltak, mintha mindig is esküvőre készültek volna. :D Szükség volt a vendégek nyitottságára is, akik elfogadták, hogy kicsit mindegyik nemzetből lesz ezen az esküvőn. És mondanom sem kell, egy angolul és magyarul is beszélő ceremóniamester is nélkülözhetetlen volt. Ha a párod külföldi, keress bátran és áthidaljuk a nyelvi gondokat, és olyan esküvőt szervezünk, ami mindenki elégedésére szolgál. Kedvezményes áron nyújtok profi estét angolul és magyarul is. A képekért külön köszönet Kajetán Jácint fényképésznek! :)

Alig jelent meg az oldalon a naptári szolgáltatásfoglalás funkció, máris érkezett egy felkérés a nyárra. Amennyiben háza...
28/11/2019

Alig jelent meg az oldalon a naptári szolgáltatásfoglalás funkció, máris érkezett egy felkérés a nyárra. Amennyiben házasodnátok, foglaljátok le az általatok kiválasztott időpontot és szolgáltatást. Egyelőre magyar nyelvű és angol nyelvű esküvők közül választhattok, de a későbbiekben a szertartásvezetői szolgáltatással is bővül a kínálatom. Siessetek, hogy tudjak segíteni a felkészülésben és szervezésben és mert fogynak az időpontok. Júniusban már csak 6-a szombat szabad!

Cím

Klapka György út 46/B
Komárom
2900

Nyitvatartási idő

Hétfő 09:00 - 20:00
Kedd 09:00 - 20:00
Szerda 09:00 - 20:00
Csütörtök 09:00 - 20:00
Péntek 09:00 - 20:00
Szombat 09:00 - 20:00
Vasárnap 09:00 - 20:00

Telefonszám

+36203176347

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szabó Olivér ceremóniamester új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Szabó Olivér ceremóniamester számára:

Megosztás