Az Éva Virág Krónikája
Egyszer volt, hol nem volt, túl az óperencián elindult József herceg meghódítani a világot. Ez a fiú olyan derék legény volt, megszelídítette az összes paripát BudaPest vármegyében. Hiába ígértek számukra kincseket, hűségesek maradtak szülőfalujukhoz és itt közösen felépítették a kacsalábon forgó palotájukat... Egyik nap Józsi hallotta, hogy Évácskának nagy álma volt, hogy
egyszer egy csodálatos virág-birodalma legyen. Józsi neki is látott, Évácskával és az egész udvartartással fúrtak-faragtak éjjel-nappal és megszületett a mesés Éva Virág. Jöttek is messze földről a kedves vásárlók, hogy megtekintsék a kézzel készített és dekorált kis boltocskát, mely az édenkert szélére épült. Aki a Kállói járás felől jött az egy balost, aki a Bátori járás felől érkezett az meg egy jobbost csapott a római templomnál és mentek-mendegéltek, míg az út ki nem fogyott a paripájuk lába alól, hogy meglátogassák a boltocskát. Olyan csudás kis hely volt az, aki belépett, mind jó szóval, örömmel fogadták. Igen ám, de Évácska egy év után új fóliasátorra is vágyott, hogy a messze földről látogatók a legfrissebb virágokat lábukról kaphassák a birodalomban. Na mit volt mit tenni, az udvartartás és a hercegi pár ismét nekilátott a munkának, térültek-fordultak és felépítették a kertészetüket is, ahol csodálatos, különleges növényeket, virágokat neveltek. Ahogy telt az idő és gyermekeik felcseperedtek, elindultak ők is világot látni, h vigyék messzire a birodalom hírét. Így esett, hogy a hercegi pár és családjuk azóta is boldogságban éldegél, dolgozik szorgalmasan, mint a méh, az Éva Virág azóta is növekszik, gyarapszik, mesés készítményeivel nemcsak Kállósemjén színe-javát, apraját és nagyját, de szinte egész Szabolcs vármegyét kiszolgálja. Ez még nem a mese vége, de addig fuss el véle..:D