Szuterén Kultúr-és Gasztrotér

Szuterén Kultúr-és Gasztrotér Kulturális gasztrotér, amely teret ad minőségi gasztronómiának, kultúrának, találkozásoknak Lakáséttermünk egy egyedi, rendhagyó helyen minőségi, un.

A gasztronómia és a művészetek kedvelőinek, akik különleges élményre vágynak. slow-food vendéglátást nyújt helyben készült minőségi ételekkel olyan kulturális programokkal megfűszerezve, melyek feltöltődést jelentenek testnek és léleknek egyaránt. Mert hiszünk abban, hogy gasztronómia és a kultúra együtt közösséget teremt.

Vasárnap este megint eszünkbe jutott, miért szeretjük ennyire Falusi Mariann estjeit.Mert ő sosem csak koncertet ad, han...
17/06/2026

Vasárnap este megint eszünkbe jutott, miért szeretjük ennyire Falusi Mariann estjeit.

Mert ő sosem csak koncertet ad, hanem van egy ritka képessége: néhány perc alatt otthonossá tesz egy egész teret.
Az előadásában van történetmesélés, önirónia, megható pillanatok és persze rengeteg kedvenc dal.

Ötödik alkalommal volt a vendégünk Mariann, és ugyanazzal a kíváncsisággal és örömmel ültünk be a nézőtérre, mint az elsőn. Mert mindig tud mutatni valami újat, miközben mi ugyanúgy otthon érezzük magunkat vele.

Köszönjük Falusi Mariannnak és fantasztikus zenésztársainak az estét, nektek pedig, hogy velünk voltatok.

Keresztes László Péter fotóiból mutatunk néhányat arról, milyen volt az este belülről. 💙

Azt gondolná az ember, hogy amikor elkezdődik a kerti szezon, onnantól minden sokkal egyszerűbb. Kint vagyunk a szabadba...
13/06/2026

Azt gondolná az ember, hogy amikor elkezdődik a kerti szezon, onnantól minden sokkal egyszerűbb. Kint vagyunk a szabadban, süt a nap, megtelik a kert, jönnek a hosszú nyári esték.
Pedig őszintén? Nekünk ilyenkor kezdődik az igazi ”fejfájás”. 😊

Mert amikor napokkal egy esemény előtt (sőt, sokszor még aznap sem!) még senki sem tudja biztosan megmondani, milyen idő lesz, dönteni kell. Fújni fog a szél? Jön egy vihar? Csak egy könnyű zápor lesz? Vagy végül semmi?

A helyszínt viszont nem az utolsó pillanatban kell eldöntenünk.
Ilyenkor mérlegelünk, figyeljük az előrejelzéseket, tanácskozunk, aztán meghozzuk a döntést. És mi általában inkább nem kockáztatunk. Ahogy a csütörtöki könyvbemutatón, és ahogy a holnapi Falusi Mariann-est esetében sem. (És amúgy ilyenkor is mindig kiderül, hogy minden úgy jó, ahogy van.)

Persze fáj a szívünk a kerti vacsorákért, hiszen nekünk is itt a legjobb nyáron. De a ti kényelmetek és biztonságotok fontosabb annál, hogy esetleg vacogva vagy az esőt figyelve töltsétek az estét.

És azért ne aggódjatok: a nyár még csak most kezdődik. Lesz még bőven meleg este, kerti vacsora, koncert és hosszú beszélgetés a csillagok alatt. Akár már a jövő héten. 💛

Június 14-én ötödik alkalommal jön hozzánk Falusi Mariann. 💛Most számoltuk össze.Az első alkalommal még Sárik Petivel ér...
09/06/2026

Június 14-én ötödik alkalommal jön hozzánk Falusi Mariann. 💛
Most számoltuk össze.

Az első alkalommal még Sárik Petivel érkezett kettesben. Színpadunk sem volt, valahol a „susnyás” (Beck Zoli után szabadon 😊) előtt énekelt, mezítláb a fűben.

A következő évben már a kerti színpadon állt.

Aztán egyszer csak kinőttük a kertet, és már a színházteremben hallgattuk a zenekarral, őrült jó hangosítással.

Most pedig itt tartunk: vasárnap jön az ötödik Falusi Mariann-est a Szuterénben.
Atyaúristen, de várjuk!

Van köztetek, aki az elsőn is ott volt? Vagy bármelyiken?

💛 Kíváncsiak vagyunk valamire.Az elmúlt évekből nekünk nem csak az előadások és a vacsorák maradtak meg.Hanem például eg...
08/06/2026

💛 Kíváncsiak vagyunk valamire.

Az elmúlt évekből nekünk nem csak az előadások és a vacsorák maradtak meg.

Hanem például egy hirtelen nyári zivatar a kertben. Egy hajnalig elhúzódó beszélgetés az utolsó pohár bor mellett. Egy váratlan mondat a színpadról. Vagy egy találkozás, amiből később barátság lett.

Nektek volt olyan pillanat a Szuterénben, amire ma is emlékeztek?

Nem feltétlenül a kedvenc előadásra gondolunk, hanem arra a váratlan, különleges vagy egyszerűen csak jó pillanatra, ami valamiért azóta is a fejetekben van.
Kíváncsian olvassuk a történeteiteket. 😊

Június 5-én érkezik a kertünkbe Kollár-Klemencz László és Mákó Kató az Amikor ketten vagyunk esttel. 💛Lacit sokan a Kist...
05/06/2026

Június 5-én érkezik a kertünkbe Kollár-Klemencz László és Mákó Kató az Amikor ketten vagyunk esttel. 💛

Lacit sokan a Kistehénből vagy a Kollár-Klemencz Kamarazenekarból ismerik leginkább, de talán kevesebben tudják, hogy a zene mellett íróként is aktív, és a főzés is közel áll hozzá. Könyveiben és történeteiben gyakran megjelennek az ízek, az asztal körüli beszélgetések és a közös étkezések.

Katóról pedig "csak" annyit: amit a dobokkal művel, az szerintünk világszenzáció. És órákig tudnánk hallgatni, ahogy énekel. 💛 Ezen az estén ők ketten hozzák el nekünk dalaikat és történeteiket egy igazán intim formában.

Nektek melyik Kollár-Klemencz-dal jut eszetekbe először?
Írjátok meg kommentben, hátha mások is új kedvenceket találnak. 💛

💛 Vasárnap délután megtelt zenével, nevetéssel és élettel Pestújhely.Köszönjük, hogy ennyien eljöttetek az I. Pestújhely...
02/06/2026

💛 Vasárnap délután megtelt zenével, nevetéssel és élettel Pestújhely.

Köszönjük, hogy ennyien eljöttetek az I. Pestújhelyi Utcazene Fesztiválra! Jó volt látni, ahogy a tér megtelik beszélgetésekkel, családokkal, barátokkal, gyerekekkel, és persze rengeteg zenével.

Hálás köszönet a fantasztikus ételekért és italokért, és a magas színvonalú vendéglátásért: Panderas Pékség, BabaCake Cukrászműhely, BUBA Tortaműhely és az Il Gruppo Pizzéria, valamint Fehér Nyúl Brewery.

Köszönjük a fáradhatatlan játékot és foglalkozásokat a Csodavár Budapest és a Bázis csapatának, akik egész délután gondoskodtak róla, hogy a legkisebbek se unatkozzanak.

És köszönjük a fellépőknek, hogy zenével és varázslattal töltötték meg ezt a napot: Lukács Eszternek és Gyárfás Istvánnak, Csorba Lócinak, Vadász Gellértnek, ifj. Szász Ferinek és Egervári Matyinak, Czutor-Kilián Zsanettnek és Czutor Zoltánnak, valamint Németh Gábornak a nagyszerű bűvészshow-ért!

Külön hálásak vagyunk azért a rengeteg technikai és egyéb segítségért, amit a nap során kaptunk. Látszott, milyen összetartó közösségünk van: mindig akad valaki, aki odébb tesz egy asztalt, hoz egy erősítőt, segít megoldani egy váratlan helyzetet vagy egyszerűen csak ott van, amikor szükség van rá. Köszönjük! 💛
És nem utolsósorban köszönjük a XV. kerületi Önkormányzat - Budapest támogatását az esemény létrejöttében!

A legnagyobb köszönet pedig nektek jár, akik eljöttetek, megálltatok egy dalra, beszélgettetek egy pohár ital mellett, táncoltatok, játszottatok, vagy egyszerűen csak velünk töltöttétek ezt a délutánt.

Pont ilyennek képzeltük ezt a fesztivált: egy közös nyári ünnepnek, ahol a helyi vállalkozások, a művészek és a környékbeliek együtt hozzák létre azt a hangulatot, amiért jó Pestújhelyen élni.

Jövőre veletek ugyanitt! 🎶💛

Fotók: Nagy Botond, Nagy János

Micsoda hónap volt a május! 💛Kertnyitás, születésnap, teltházas esték, rengeteg találkozás, és a hétvégén az első Pestúj...
01/06/2026

Micsoda hónap volt a május! 💛
Kertnyitás, születésnap, teltházas esték, rengeteg találkozás, és a hétvégén az első Pestújhelyi Utcazene Fesztivál. Az utóbbiról még külön is mesélünk majd, mert megér egy hosszabb posztot, de most csak annyit szeretnénk mondani: köszönjük mindenkinek, aki velünk tartott, fellépett, segített, főzött, sütött, koccintott, beszélgetett vagy csak beugrott egy órára. Nagyon jó volt együtt. 💛

És ha valaki attól tartana, hogy júniusban visszaveszünk a tempóból, megnyugtathatjuk: nem fogunk. 😊

A következő hetekben ezekkel készülünk:

📅 Június 5. – Amikor ketten vagyunk
Kollár-Klemencz László és Mákó Kató estje
(utolsó néhány vacsorás hely elérhető)

📅 Június 11. – Felhő Café könyvbemutató: A tiszteletes három lánya

📅 Június 14. – Falusi Mariann és zenekara
(már csak 4 vacsorás hely!)

📅 Június 20. – Buborékok
A LOUPE interaktív előadása Al Ghaoui Hesnával, Fábián Tamással és Molnár Áronnal

Szóval gyertek előadásra, koncertre, beszélgetni, és ha van kedvetek, egy hosszú, közös vacsorára is.
Akár a kertben, akár a színházteremben találkozunk, örülünk, ha velünk tartotok júniusban is. 💛

Az események linkjeit kommentben találjátok. 👇

Várunk titeket vasárnap az I. Pestújhelyi Utcazene Fesztiválra! ☀️Nagyon régóta dédelgetjük ezt az ötletet, és most végr...
27/05/2026

Várunk titeket vasárnap az I. Pestújhelyi Utcazene Fesztiválra! ☀️

Nagyon régóta dédelgetjük ezt az ötletet, és most végre megtelik zenével, illatokkal, beszélgetésekkel és élettel a Pestújhelyi tér. 💛

Lesznek koncertek, hideg italok, jó falatok, gyerekzsivaj, ismerős arcok és remélhetőleg sok olyan spontán találkozás is, amik miatt szeretünk egy környéken élni.

A délután során fellép:

🎶 16.30 – Lukács Eszter és Gyárfás István
🎶 17.30 – Csorba Lóci és Vadász Gellért
🎶 18.30 – Czutor Zoltán

Közben lehet falatozni a Panderas Pékség az Il Gruppo Pizzéria, a BabaCake Cukrászműhely és a Buba Tortaműhely finomságaiból, koccintani egy hideg Fehér Nyúl Brewery sörrel vagy egy pohár borral, leülni beszélgetni, zenét hallgatni, játszani a gyerekekkel, vagy csak sodródni egy kicsit a tér egyik sarkából a másikba.

A kisebbeket a Csodavár Budapest játszóháza várja, a nagyobbakat pedig a KoMa Labor játékai és programjai.

Ez az egész nap arról szól, hogy a helyi zenészek, alkotók, vállalkozások és a környékbeliek együtt hozzanak létre valami igazán pestújhelyit. Egy délutánt, ahol jó együtt lenni. 😊

📍 2026. május 31. | 16.00–20.00
📍 Pestújhelyi tér, XV. kerület

A fesztivál ingyenes, nincs belépő — mindenki csak azt fizeti, amit fogyaszt. 💛

Nem utolsósorban ezúton is köszönjük a XV. kerületi Önkormányzat támogatását, hogy az esemény létre tud jönni.

9 éve nyitottuk ki először a Szuterén ajtaját.(Nyilván már tudjátok, hiszen ebben a hónapban nálunk nagyjából a csapból ...
26/05/2026

9 éve nyitottuk ki először a Szuterén ajtaját.
(Nyilván már tudjátok, hiszen ebben a hónapban nálunk nagyjából a csapból is ez folyt. 😁) 💛

Azóta rengeteg este, történet, zene, beszélgetés és közös vacsora történt az asztalaink körül. És közben valami más is szép lassan kialakult itt: egy közösség.

A Szuterén Klubot is ezért hoztuk létre évekkel ezelőtt.
Nem egyszerűen kedvezmények miatt, hanem azért, mert sokan szerettetek volna még közelebb lenni ezekhez az estékhez. Előbb értesülni az új programokról, biztosabban helyet találni a gyorsan betelő estekre, és részesei lenni azoknak a kisebb, bensőséges alkalmaknak is, amiket csak klubtagoknak szervezünk.

Most, a születésnapi hónapunkban még néhány napig kedvezményesen lehet csatlakozni a klubhoz.😊

A klubtagsággal jár:
– előfoglalási lehetőség minden estünkre
– teljes borkíséret
– kedvezményes bérletárak
– asztal- és helyfoglalási előny
– meghívások kisebb, exkluzív vagy zártkörű estekre
– és sok olyan este, ami végül már a nyilvános meghirdetés előtt megtelik.

De a legfontosabb mégsem ez.

Hanem az, hogy jó újra és újra ugyanazokkal az emberekkel találkozni. Egy pohár bor mellett beszélgetni előadás után. Ismerős arcokat látni a kertben vagy a színházteremben. Egy kicsit "hazajönni" egymáshoz.

Ha szívesen tartoznátok ehhez a körhöz, most még a hét végéig tudtok kedvezményesen csatlakozni a klubhoz. 💛
Részletek kommentben 👇

Cím

Kerthelyiség: Bezsilla N. Utca 29. Színházterem: Molnár Viktor U. 21/A
Budapest
1158

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szuterén Kultúr-és Gasztrotér új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Szuterén Kultúr-és Gasztrotér számára:

Megosztás