06/10/2025
Egy hét elteltével sem felejtettük el, hogy ismét pécsi siker a 2025. évi Sárkányhajó MEFOB döntőjén.🙂
Szeptember 26-án Székesfehérváron került megrendezésre az Egyetemi Regatta 2025. Székesfehérvári Egyetemi Sárkányhajó Magyar Bajnokság, mely egyben a MEFOB 2., döntő fordulója volt.
8 egyetem állt rajthoz a 200 és 2000 méteres versenyszámokban.
A technikai értekezlet után rögtön meg is kezdődtek a rangsoroló időfutamok, melyből A és B döntőbe volt lehetőség kvalifikálni magukat az egyetemi legénységeknek.
A B döntőben a PPKE, az ELTE, a BME és a SE mérkőzött meg egymással, ahol nagyon szoros versenyzés mellett végül az ELTE hajója futott először célba. Őket követte a SE, a BME, majd a PPKE legénysége.
Az A döntőben a TF, a PTE, a SZE és az SZTE csapata szállt vízre, ahol a PTE magabiztos fölénnyel nyerte a 200 m-es döntőt, elnyerve ezzel a 2025. évi MEFOB 200 m-es versenytáv bajnoki címét. A második helyen a TF, harmadikon a SZE, a felsőházban negyedikként pedig az SZTE legénysége ért célba.
Az első időfutamában a PPKE, az ELTE, a BME és a SE legénysége teljesítette először a 2000 m-es távot. A BME evezte a legjobb időt, őket követte az ELTE, majd a SE és a PPKE legénysége.
A második időfutamban a TF, a PTE, a SZE és az SZTE csapata állt rajthoz. A felsőház legjobb idejét a PTE legénysége teljesítette, a mezőnyből egyedüliként 10 percen belüli eredménnyel, őket követte az SZTE, a SZE és végül a TF legénysége.
A második forduló végén kialakult a 2025. évi MEFOB 1-3 helyezettje, a következők szerint:
200 m
1. Pécsi Tudományegyetem - PTE
2. Széchenyi István Egyetem - SZE
3. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem - TF
2000 m
1. Pécsi Tudományegyetem - PTE
2. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem - TF
3. Szegedi Tudományegyetem - SZTE
Köszönjük a csapatok sportszerű és színvonalas versenyzését, az egyetemi bajnoki cím elnyeréséért vívott méltó küzdelmeket láthattunk Székesfehérváron.
Jövőre találkozunk!
Az egyetemi sárkányhajós szezon zárásaként jó pihenést és eredményes felkészülést kívánunk versenyzőinknek! Tavasszal találkozunk!