02/05/2018
Prošli vikend je bio radan za članove našeg Saveza. U subotu, 28.04.2018., na dobro poznatom terenu Streljačkog kluba „Termika“ u Možđencu, organizirali smo Školu 3D i Field streličarstva, kojom smo ove atraktivne, zahtjevne i, u Hrvatskoj, manje popularne discipline predstavili članovima naših klubova. Škola se sastojala od teorijskog i praktičnog dijela. Polaznici su prvo učili streličarska pravila koja se odnose na 3D i Field te o opremi koju bi svaki streličar trebao ponijeti sa sobom na ovakav tip natjecanja. Praktični dio se održao na postavljenoj 3D i Field stazi, gdje su isprobavali procjene udaljenosti i tehnike gađanja na nagibima. Ponosni smo što smo ljubav prema 3D i Fieldu uspjeli prenijeti na nove generacije.
No, tu naš radni vikend ne završava. U nedjelju, 29.04.2018., smo na istoj stazi održali prijateljski turnir „Prijatelji golog luka“ koji je bio zamišljen kao druženje streličara koji pucaju lukovima bez nišana. Na turniru su sudjelovali i neki polaznici škole koja se održala dan ranije, a pridružili su nam se i streličari iz streličarskih klubova Sisak, Glina, Budinščina i Zagrebačkog streličarskog kluba.
Nastojat ćemo da ovakve škole i prijateljski turniri postanu tradicija. :)