24/02/2020
Vážené předsednictvo, dámy a pánové,
jsem jeden z občanů Prahy 2, který využívá historické tenisové kurty v Italské ulici. Jako jeden z mnoha nesouhlasím se zrušením sportoviště a plánem plochu zastavět. A nyní s tímto plánem nesouhlasí také Tenisový klub v Italské, Tenisový spolek Vinohrady a řada jednotlivců.
Možné jste si všimli internetové petice, ke které od listopadu 2019 sbíráme podpisy pro zachování tradičního sportoviště na Praze 2 v Italské ulici. Petice má nyní 1100 podpisů, ve kterých občané z Prahy 2 a z dalších míst vyjadřují souhlas se zachováním plochy pro sport a nesouhlasí s jejím zastavěním.
Dovolte, abych Vám přečetl některé názory petentů publikované na webu v rámci petice a poté položil otázku.
Michal Pekárek, Praha 2:
Je to skvělé sportoviště, kde se děti z okolí mohou sportovně rozvíjet, aniž by musely složitě dojíždět za asistence rodičů. Žádné podobné tu neexistuje.
Ivan Laštůvka, Praha 2:
Chodil jsem tam jako malý kluk s tátou. Mám na toto místo krásné vzpomínky.
Lenka Benešová, Praha 2:
Je chvályhodné pamatovat na starší generaci, jsem ovšem přesvědčena, že jsou jiné objekty, které se dají využít jako domov pro seniory. Tenisové hřiště v Italské ulici využívají už roky moji synové. Dostupnost hřiště je ideální pro děti všeobecně.
Veronika Coufalová, Praha 10:
Nejkrásnější tenisové kurty, na kterých jsem kdy hrála - a těch vzpomínek! Nedokážu si představit, ze by se toto vyjímečné sportoviště nezachovalo pro další generace …
Marcel Tomášek, Praha:
Koalice TOP-ODS-ANO už jedno vytvářené sportoviště (Na Smetance) nevratně zničila likvidací desítek stromů, jímž jej učinila v letních měsících nepoužitelným. Stop nezvratitelné
nekompetentnosti - tentokráte už za půl miliardy.
Milan Šíma, Praha 2:
Zda se mi podivné a zvláštní, když se dům pro seniory staví v centru a ne někde u lesa, a ve svahu, kde by se buď nemohoucí lidé museli přepravovat mezi jednotlivým objekty výtahem a nebo složitě chodit po schodech nahoru a dolů. Jenom záminka????
Kateřina Rousková, Praha 2:
Praha 2 opět ukázkově ničí všechno podstatné pod záminkou dobrého úmyslu. Je smutné, že tu musíme vše řešit přes petice, protože naši zastupitelé s námi nejsou ochotní diskutovat, a když tak pouze arogantně z pozice moci.
Miroslav Brůna, Praha 3:
Kdo ničí prospěšnou činnost druhých lidí je nebezpečný společnosti i sám sobě.
Víme, že prevence degenerativních onemocnění spočívá také v pohybu na čerstvém vzduchu. Ano, nepotřebujeme k tomu nutně tenisové kurty. Můžeme chodit, běhat, posilovat …
Tenisové kurty ale patří ke kultuře 20. století, někteří naši státníci, včetně prezident Beneše, tenis na Praze 2 hráli. Nedovolme, abychom o tuto kulturu ve století jednadvacátém přišli.Otázka nestojí „tradiční sportoviště nebo Nový domov“, ale „proč nemůže stát Nový domov i tenisové kurty“? A po Vás, zastupitelích, žádáme, abyste hledali možná řešení. Děkuji.
doc. PhDr. Marek Preiss, PhD.,
jeden z organizátorů petice za zachování sportoviště v Italské ulici