12/03/2026
"Защо има сватби ли?
Ами сватбата е просто една метафора, символ на градежа, защото в живота първо ти дават, а ти ако си умен, вземаш. После с наученото създаваш и ти на свой ред. И най-подир трябва да започнеш и ти да даваш, а ако във всичката тая работа няма любов, значи си живял на пусто. Бил си себелюбец.
И вътре в сърцето си всеки знае, че сватбата не е заради роклята, отрупаната трапеза, подаръците и буйната веселба. Не е и заради това, какво ще кажат хората. Сватбата е заради човека!
Този, който те чака, ще те търси, ще се радва с теб и ще плаче с теб. Човекът, който ще ти дава сила и вяра, без дори да ги изискваш от него..." - Камен Донев