04/06/2026
В рамките на театралния фестивал "Гледай ти" ви каним да станете част от една нощ, в която някъде там между гара Виктория, Къкфийлд и Кристъл Палас, между офиса и таксиметровата кола, между мъжа и жената, единственото, което ни носи усещане за хода на времето, е неговата цикличност. Животът е спрял, но въпросите между диспечера и шофьора се повтарят отново и отново: „247? 247, къде си?“.
Специфичното в ГАРА ВИКТОРИЯ - театър на абсурда се проявява в изграждането на връзка между двама непознати, които прекарват времето си в изолация от останалите - диспечерът и шофьорът общуват единствено чрез микрофона и слушалката. Постепенно между тях се заражда интерес, породен от самотата, но и от усещането, че са единствените хора, с които могат да споделят мислите си.
Участват:
Виктория Миленова
Крис Каблешков
Режисура и сценично оформление:
Захарина Тонева
Георги Димов
Заповядайте на 12.06 от 17:30 часа
Място: Театър Хенд / Hand Theatre
Спектакълът е на дарение.
Пауза... пауза... пауза.