08/03/2014
Partypeople, slecht nieuws: KRAZY-A 2014 gaat niet door. Door het protest van enkele buurtbewoners heeft het Schepencollege beslist om onze toelating voor het gebruik van de Wip op 4 april in te trekken.
Het lijkt ons interessant om dit (bit.ly/1dC1Gr9) artikel uit 2010 er even bij te halen. Daarin klaagt buurman Herman Janssens dat de fuiven in de Wip tot half zeven 's morgens duren, het er steeds meer zijn en alles vol afval ligt. Dürum & Bass stopte om exact 3u30, onmiddelijk is onze opkuis begonnen: om 12u30 zaterdagmiddag was zowel de zaal als de omgeving ontdaan van alle vuiligheid t.g.v. ons event. In 2012 is er bij ons weten geen enkele openbare fuif in de Wip geweest. Met KRAZY-A 2013 waren we de enige fuif in heel 2013 die in de Wip plaatsvond.
Wij doen er alles aan om een goede band met de buurt te onderhouden. We proberen steeds verder te gaan dan de reglementen ons voorschrijven: zo is de buurt meerdere keren op 3 maanden tijd geïnformeerd over onze plannen. Toen we van een van deze buren te horen kregen dat 'er een oorlog tegen de WIP gevoerd wordt' hielden we ons hard al vast voor de NIMBY (Not In My Backyard) represailles van deze man. Zondag 22/2 hebben we aan elke buurtbewoner een kleine attentie en onze excuses overhandigd voor de eventuele overlast. De meerderheid van de buurt heeft ons hiervoor bedankt en zei dat de overlast goed meeviel.
Meer dan 400 jongeren hebben die avond een bangelijk feestje beleefd. Welgeteld zes en een half uur nachtrust is hierdoor verstoord geweest. Zes uur en dertig minuten elektronisch versterkte muziek per fuif. Dat is 13u voor onze 2 feestjes tezamen. 13u op de 8.736 uren die een jaar telt... Verzuring van de maatschappij denkt u in uzelf?
U bent niet de enige. Zulke aanklachten en protesten zijn als een zwaard van Damocles boven elk sociaal/cultureel initiatief of organisatie, klein of groot, nieuw of reeds jaren een begrip. Een wereld zonder overlast bestaat niet. Lees dit artikel en open brief ivm Tomorrowland er maar eens op na:
"Waarom de boze buren van Tomorrowland het mis hebben": http://newsmonkey.be/article/4763
"Mag het nog?": http://www.eventplanner.be/nieuws/6156_mag-het-nog-fmiv-is-boos.html
Laat ons hopen dat de Wip weer een écht gemeenschapslokaal wordt waar ook jongeren een plaats hebben. Of horen zij soms niet tot de gemeenschap, buren? Wij organiseren niet omwille van winstbejag of het bewust verstoren van jullie rust, laat dat duidelijk zijn. Initiatief nemen, mensen bijeenbrengen, vriendschappen creëren of verzuring tegengaan zijn maar enkele begrippen die passen bij het organiseren van of deelnemen aan een fuif. Plezier maken. Verdraagzaamheid.
Na elk event maken wij een evaluatie over zaken die beter kunnen. De overlast beperken was daar één van. Heel jammer dat we dit niet mogen aantonen. Basszooka fans; volgend jaar staan we er weer met 'T IS CARA TRUT II, Dürum & Bass 2nd edition en KRAZY-A. Intern zijn we enkele opties aan het bekijken om in de zomer misschien nog iets nieuw te organiseren. Buurtbewoners: slaapzacht, het zal weer even stil zijn in jullie Wip.
Dixit
Wouter Van den Bogaert
voorzitter Basszooka Events v.z.w.
al 18 jaar kind-aan-huis bij Speelhofdreef 21 (huis tegenover de Wip).
Veertig omwonenden van het speelpleintje De Wip en het gelijknamige fuiflokaal aan de Kasteel- en Speelhofdreef hebben een petitie aan het gemeentebestuur bezorgd waarin ze meer rust vragen.Het pleintje heeft vooral 's avonds een …