10/10/2025
Met het ontmoetingscentrum werd een half jaar geleden gezocht naar een eigen initiatief om de wijk samen te brengen. Al snel werden plannen bekokstoofd om een eetdag te organiseren. Lekker eten en drinken is leuk, maar nog beter wordt het wanneer de opbrengst van zo’n dag naar iets maatschappelijk zinvols gaat.
Daarom werden contacten gelegd met drie goede doelen uit de wijk of de onmiddellijke omgeving: Femke for Life (steun aan anorexia-patiënten en hun familie), Not Recovered Belgium (hulp aan longcovid-patiënten) en Het Wachthuis (veilige plek voor mensen met een psychische kwetsbaarheid).
Het doel was minstens 100 deelnemers, maar hoe dichter de datum kwam, hoe duidelijker het werd dat dit doel ruim zou overschreden worden. Uiteindelijk kwamen ongeveer 220 mensen op de eetdag af. De supersmakelijke zalm en steak met frietjes werden geserveerd door vrijwilligers van het centrum én van de goede doelen.
En zo leerden bekenden en onbekenden elkaar kennen: bewoners van de wijk Haacht-Station, sympathisanten van de goede doelen, en de animatoren van de goede doelen onderling. Ervaringen werden opgehaald, vriendschappen bestendigd, plannen gesmeed.
Last but not least: door de groter dan verwachte opkomst, kon er na het tellen van alle centjes, aan de goede doelen een cheque overhandigd worden van elk 1.100 euro, iets wat tijdens een gezamenlijk napraatmoment officieel gebeurde (zie foto).
De eetdag was een eerste eigen project van het ontmoetingscentrum. Dit smaakt letterlijk naar meer…