09/06/2026
Nowe rozwiązanie dla poprawy ruchu na osiedlu Słocina
Na osiedlu Słocina w Rzeszowie powstaną dwa nowe mini-ronda. Ich montaż rozpocznie się w najbliższy piątek wieczorem.
Wprowadzenie takich rozwiązań jak mini-rondo to efekt rozmów władz Rzeszowa z przedstawicielami rady osiedla Słocina,
dotyczących poprawy komunikacji na dwóch skrzyżowaniach. Pierwsze z nich to skrzyżowaniu ulic: Słocińskiej, Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Wielkopolskich oraz Powstańców Śląskich, drugie znajduje się u zbiegu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich, w rejonie kościoła.
Mini-ronda będą z gotowych elementów, które zostaną przytwierdzone do podłoża. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Rzeszowie, ale stosowane już w innych, nie tylko polskich miastach. – Te ronda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwować jak wpłynęły na ruch, zbierać opinie od mieszkańców – mówi KKonrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
Montaż pierwszego z rond (skrzyżowanie Słocińskiej, Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Wielkopolskich oraz Powstańców Śląskich) oraz nowego oznakowania rozpocznie się w piątek, 12 czerwca, o godz. 21. Skrzyżowanie będzie wtedy przejezdne, ruch na nim będzie kierowany ręcznie.
Montaż drugiego z mini rond (na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich) rozpocznie się w sobotę o godz. 21. Także w tym przypadku ruch będzie kierowany ręcznie.
Nowa organizacja ruchu na obydwu skrzyżowaniach zacznie obowiązywać po całkowitym zakończeniu prac.
Rada Osiedla Słocina