28/02/2016
Virágzik a mandulafa Görögországban :)
A mandulafának is van mítosza Görögországban :) A sarti-info.hu oldalán találtam a következő leírást:
Phillysz (Φυλλίς) hercegnő egy trák király leánya volt, egyes források Szithón királyt nevezik meg az apaként. Hogy az apa valóban Szithón volt-e, azt nem tudni, de a mandula görög mítosza egészen biztos, hogy Phillysz nevéhez fűződik. A legendának több változata ismert…
A trójai háború idején Trákiában lehorgonyzott egy görög harcosokkal teli hajó. A hajót Athén királya; Tézeusz és Phaedra fia, Demophon vezette, aki Phyllisz számára szerelem volt első látásra. Szithónnak nem volt kifogása az esküvő ellen, meg is esküdtek. Demophon hosszú útra készült akkoriban, de megígérte Phyllisznek, hogy visszatér hozzá.
Távolléte alatt egy mandulafa tartotta a lelket a szerencsétlen lányban, aminek levelei a lány fájdalmától nem virágoztak többé. Eljött a január. Szerelme elvesztése után Phillysz fájdalmát a fa megölelésével próbálta csillapítani, ettől fogva a fán újra zsenge levelek és virágok nőttek. A hercegnő ettől úgy érezte, mintha Demophon hazatért volna, de emberi formájában sosem kaphatta vissza őt. Maradt a fa, amit minden év januárjában fehér virágok díszítettek…
A másik verzió szerint a történet úgy végződik, hogy mikor Phyllisz rájött, hogy élete párja nem fog visszatérni hozzá, bánatában véget vetett életének és egy mandulafa képében visszatért. Amikor Demophon végre visszatért, rég nem látott szerelme helyett csak egy kopár mandulafát talált. Szégyenében megölelte a fát, ami ettől azonnal kihajtott és virágba borult.
Hát nem romantikus?
Blooming almond tree !!!