08/02/2026
В петък бях на практика, посветена на освобождаването на неосъзнатите емоции чрез свободен танц. Пространството беше меко, дълбоко, почти извън времето. Практиката включваше медитация, движение, танци… музиката беше магична, с вибрации, които стигат до вътрешното дете, до женската и мъжката енергия, до намерението, до онези части от нас, които често остават скрити в ежедневието... Бях изморена от седмицата. В началото на практиката бях с различни емоции, с блокажи от разни минали и настоящи събития, усещах натрупаното напрежение. И някъде по средата на практиката се случи магия. Тялото ми започна да говори вместо ума. Движението стана освобождаване. Танцът беше израз, свобода. Сякаш нещо вътре в мен се разтвори, отпусна, излезе на светло. Беше толкова освобождаващо. Толкова вдъхновяващо. Един от онези моменти, в които не просто правиш нещо, а се връщаш към себе си. За финал всеки от присъстващите изтегли своята карта от ОЙШО. И мен ме намери Изборът... Случайност? Не мисля...Няма нищо случайно. Имах нужда точно от тази карта, като огледало, като знак, като нежно, но ясно послание, което да ми отвори очите, душата и съзнанието за истината… от какво имам нужда.
Картата Изборът е символ на свобода. На момент, в който клетката вече е празна, а гълъбите са отвън и са свободни. Тя показва, че ограниченията, в които живеем, не винаги са реални. Често са стари страхове, навици, болка, задържани емоции, които умът повтаря отново и отново. Сякаш посланието на цялата практика беше да видя, да осъзная, да пусна старите блокажи и емоции. Да си припомня, че имам пространство да избера нещо различно. Да не се връщам към старите реакции. Да не живея в клетка, която вече е празна. Усетих посланието, като покана да избера свободата вместо страха. Да избера осъзнаването вместо автоматичната реакция. Да избера себе си. Клетката вече е минало. Остава само въпросът: Ще полетя ли? 🕊️ Практиката беше наистина дълбоко въздействаща и вдъхновяваща. И се появи в точния момент за мен 🫶