23/08/2024
Een zopas verschenen dankbaar artikel op "helispot.be".
Met dank aan eindredacteur Johan Vandenbussche.
De foto's zijn van Peter Bekker en Tom Buysse
RotorWorld 2024 groot succes op World Helicopter Day Benelux
De tweede editie van RotorWorld 2024 die samenviel met de 10e editie van 'World Helicopter Day' was een groot succes.
Op een prachtige locatie te Sint Laureins, pal op de grens tussen België en Nederland, kwamen niet minder dan 24 helikopters samen om de World Helicopter Day 2024 te vieren samen met vele honderden kijklustigen en helikopterfanaten.
En dat er heel wat te zien was bewijst onderstaande line-up van RotorWorld 2024:
Airbus Gazelle: N505HA, OO-XDT, N700SH, N46ZZ, OO-VDA, YU-HVZ
Airbus Alouette 2: F-AYTG
Robinson R44: PH-ANK, OO-RRM, OO-PMR, OO-STD, OE-XJV, OO-MTM, OO-STF, F-HFAL, OO-CAT, F-HFAL
Robinson R22: OO-RUN
Bell 407GXi: OO-DOU
Bell 206III JetRanger: OO-VBA
Schweizer 269C: N511MK
RotorWay A600-Talon: OO-153
NH90: RN-01
D-Motor DKT07: I-E398 ULM
Maar naast de static display van de helikopters waren er ook andere hoogtepunten op RotorWorld 2024:
De demonstratie van de Belgische reddingshelikopter NH90 RN-01 (de opvolger van de Seaking) waarbij reddingswerkers met de lier een 'gewonde' in de helikopter winchten.
Meer dan 70 luchtdopen waarbij telkens 3 passagiers over het mooie grensgebied tussen Zeeland en Vlaanderen konden vliegen.
'Pilot For One Day' een animatie waarbij jong en oud zich voor even helikopterpiloot waanden. En dat in een pilotenoveral en in een reddingshelikopter maakten het geheel bijna echt...en ze kregen een foto als aandenken.
En niet te vergeten de aankomst en vertrek van de 23 helikopters die telkens weer voor actie en spanning zorgden.
En voor diegenen die zich aangesproken voelden en piloot wilden worden stond zowel Defensie als de Politie klaar om hun wegwijs te maken in de vele vacatures bij het leger en de politiediensten.
Na het event hadden we een interview met de organisator Guy Broekhove die fier terugkeek op een prachtige tweedaagse in het teken van de helikopter. De grote opkomst, de vele helikopters, de knappe hoogtepunten en het prachtige weer maakten RotorWorld 2024 een groot succes.
In primeur wist de organisator ons ook te vertellen dat voor de derde editie van RotorWorld, in 2025, weer gekozen wordt voor deze prachtige locatie te Sint Laureins. Dus maak alvast een aantekening in je agenda van 2025 voor RotorWorld 2025 op zaterdag 16 en zondag 17 augustus 2025.
We kijken alvast vooruit naar World Helicopter Day Benelux 2025!